Ünlü Futbolcunun Kariyerinin Dönüm Noktası Fenerbahçe Maçıydı

tarafından user

Uzun yıllar Manchester United kulübünde forma giyen Wayne Rooney, İngiliz ekibindeki ilk maçına Fenerbahçe karşısında çıkmıştı.

Everton kulübündeki futbol tarzıyla genç yaşında dikkatleri üzerine çeken İngiliz futbolcu, ardından Manchester United kulübüne transfer olmuştu. Sakatlıklar nedeniyle uzun süre yeni kulübünde forma şansı bulamayan Rooney, iyileştikten sonra ilk maçına Fenerbahçe karşısında çıktı. İngiliz kulübün 6-2 kazandığı maçta 3 gol atarak hat-trick yapan ünlü yıldız yıllar sonra Fenerbahçe itirafında bulundu.

Manchester United takımında forma giydiği dönemde kulübün adeta demirbaşı haline gelen futbolcu 2004 yılındaki Fenerbahçe maçı için ‘‘Kendimi ispatladığım maç’’ ifadesini kullanıyor.

İngiliz ekibine ilk transfer olduğunda takıma ve taraftara kendisini ispatlamak için eline geçen ilk şansın Fenerbahçe maçı olduğunu anlatan Rooney, özellikle 2000’li yılların en büyük futbolcuları arasına adını yazdırdı.

Futbol kariyeri bir diğer İngiliz ekibi olan Derby County kulübünde devam eden 35 yaşındaki ünlü futbolcu, sadece İngiltere’de değil tüm dünyada en çok hayran kitlesine sahip futbolcular arasında.

Maçlardaki skorlar takımının aleyhine giderken en kritik anlarda ortaya çıkıp adeta kurtarıcı rolüne bürünen Rooney, çok sayıda bireysel seyirciye de sahiptir.

Fenerbahçe ile oynadığı maçtaki performansıyla Manchester United kulübüne harika bir giriş yapan Rooney, uzun yıllardır sahada ter döküyor. Ünlü futbolcunun ilerleyen yıllarda da spor adamı olarak yeşil sahalarda tecrübesiyle yine taraftarlara renkli bir futbol izlettireceği düşünülüyor.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın