Snapchat İle 1 Günde 1 Milyon Dolarlık Ödül Sistemi

tarafından user

Snapchat rakipleriyle çok ciddi bir mücadele vermeye devam ediyor. Rekabeti daha üst seviyelere çıkarmayı amaçlayan sosyal medya platformu 1 gün içerisinde 1 milyon dolara kadar ödeme yapacağı yeni bir ödül sistemini duyurdu.

Açıklanan bu sistemde kullanıcıların en çok etkileşim aldığı ve en çok izlenen videolar ödül almaya aday olacak. Bu sisteme dahil olmak isteyen kullanıcıların 16 yaşından büyük olması gerekiyor. Oluşturulan bu sistem şimdilik yılbaşına kadar devam edecek. 1 aylık sürede denenecek olan sistem eğer başarılı olursa 2021 senesinde de kullanılacak.

Sistemin oldukça karmaşık bir algoritmaya sahip olduğunu söylememiz gerekli. Sistemde bir kişinin alabileceği maksimum ödül ya da Snapchat tarafından kaç kişiye ödeme yapılacağı henüz açıklanmadı. Ancak Snapchat günlük olarak 100 bin izlemeyi aşan videoların bu ödül sistemine aday olabileceğini belirtti.

Hikâye Sisteminin Yaratıcısı

Snapchat TikTok ve Instagram ile çok büyük bir rekabet içerisinde yer alıyor. Eklendikten sonra 24 saat içerisinde kaybolan paylaşımları tüm dünyaya tanıtan uygulama Snapchat olmuştu. Bu yenilik ile popülerliğini arttıran Snapchat sonrasında bu sistemin diğer sosyal medya sitelerinde kullanımına da izin verdi.

Korona salgınının yaşandığı dönemde popülerliğini arttırmayı başardığını açıklayan Snapchat günlük 250 milyon kullanıcıyı aşan bir platform olduğunu belirtmişti. Sosyal medya platformunun güncel değerinin 67 milyar dolar seviyesinde olduğu söyleniyor.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın