Shazam Tüm Zamanların En Çok Aranan Şarkısını Açıkladı

tarafından user

Günümüzde çok sayıda kullanıcı Shazam programını kullanarak şarkıları bulmaya çalışıyor. Avustralyalı şarkıcı ve söz yazarı olan Tones and I’ın 2019 yılının Mayıs ayında çıkardığı Dance Money şarkısı tüm zamanların en çok aranan veya Shazam’lanan şarkısı oldu. Shazam, bir çeşit müzik tanıma uygulamasıdır. Çok sayıda kullanıcı istediği müzikleri dinleyebilmek veya hemen bulabilmek için Shazam uygulamasını kullanmaktadır. Müzikler kusursuz bir şekilde bu uygulama sayesinde tanınabiliyor. Tüm zamanların en çok Shazam’lanan şarkıları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Açıklananlara göre Dance Monkey şarkısı ilk sırada yer aldı. Şarkı ilk çıktığı andan itibaren 11 hafta boyunca bir numarada yer almıştı. Ayrıca 29 ülkede müzik listelerini alt üst etmişti.

Şarkının söz yazarı be sahibi Tones and I, bu konuda açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalara göre Shazam insanlara ulaşmak için kendisi için çok önemli olduğu söylemiştir. Shazam tarafından yalnızca ilk sıra değil aynı zamanda diğer sıralarda açıklanmıştır. Buna göre Shazam uygulamasından en çok aranan şarkılar şu şekildedir;

  • Robin Schulz, Lilly Wood the Prick – Prayer in C
  • Passenger – Let Her Go
  • Avicii- Wake Me Up
  • Major Lazer – Lean On
  • Sia – Cheap Thrills

Gibi şarkılar uygulama içerisinde sıkça aranmıştır. Shazam uygulaması, dünyanın her tarafında bulunan müzik severlere önemli bir hizmet sunarak müziklerin bulunmasını sağlamaktadır.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın