Rusya’da Son 24 Saatte 24 Bin 822 Vaka Tespit Edildi

tarafından user

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınında ülkelerden vaka sayılarına dair haberler gelmeye devam ediyor. Açıklamalara göre Rusya’da son 24 saatte 24 bin 822 vaka tespit edildiği yetkili kişilerce açıklandı. Toplamda 85 bölgede görülen 24 bin 822 vakayla birlikte genel koronavirüs tablosunda da artış gözlemlendi. Rusya’da yaşanan günlük vakalar sonucu genel salgın sayısı 2 milyon kişiye ulaştı. 

Ülke genelinde en çok vakaların tespit edildiği bölgeler ise şu şekilde;

  • Moskova

  • Petersbug

Sadece bu iki bölgede günde toplamda 9 bine yakın koronavirüs vakası tespit edildi. Çoğu kişide hastalığın belirtilerinin gözlemlendiği belirtildi. Bu sayılarla birlikte Rusya’da koronavirüs tablosunun son hali 2 milyon 138 bine ulaştı.

Rusya’da Koronavirüs Tablosunda Artış Gözlemlendi

Bulunduğumuz Kasım ayı içerisinde çoğu ülkede olduğu gibi, Rusya’da da salgın sayısında artış gözlemlenmektedir. Son 24 saat içerisinde vakaların 25 binin üstüne çıkması, genel koronavirüs sayısını da arttırmıştır. Rusya’da koronavirüs salgınından ölen kişilerin toplam sayısı ise yaklaşık olarak 38 bine yükselmiştir. Koronavirüs salgınına yakalanıp hayatını kaybedenlerin yanı sıra, hastalığı çok hafif belirtilerle geçirip iyileşenler de var. Bu zorlu süreçte koronavirüs salgınını yenip sağlığına kavuşanların toplam sayısı ise neredeyse günlük 24 bin kişiye ulaşmış durumda. Salgının başladığı günden bu güne kadarki süreçte toplam iyileşenlerin sayısı ise 1 milyon 640 bin kişiye yaklaşmaktadır. 

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın