Nihat Özdemir’den Hükmen Mağlubiyet Açıklaması

tarafından user

Futbol kulüpleri art arda korona virüs vakalarını açıklarken takımların eksik kalması durumunda nasıl bir yol haritası izleneceği hala merak konusu.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir sahaya sürebilecek 14 oyuncusu kalmayan Süper Lig kulüplerinin ikinci yarı itibari ile hükmen mağlup sayılabileceğini belirtmiştir.

Nihat Özdemir yapılan son Kulüpler Birliği toplantısında konuyu kendisini açtığını ve ikinci yarıda korona virüs sebebiyle maçları ertelemenin mümkün olmadığını söyledi. Kulüplere böyle bir durumda hükmen yenilgi kararı alabileceklerini belirten Nihat Özdemir kulüplerden yapılacak geri dönüşleri merak ediyor.

Gerekçesini Net Bir Şekilde Açıkladı

Zaman konusunda kımıldayacak yerlerinin dahi kalmadığını söyleyen Özdemir ligin ikinci yarısının 28 Ocak’ta başlayıp 16 Mayıs’ta biteceğini, Ziraat Türkiye Kupası ve Avrupa Kupası maçlarının haricinde 8 hafta boyunca hafta içi günlerde de maç oynanacağını söyledi.

Kulüplerin kendi aralarında konuşmasını ve belli bir karara varmasını isteyen Nihat Özdemir, kulüpleri dinleyeceklerini ve onların fikirlerine de değer verdiklerini belirtti. Kulüplerin altyapıdan oyuncu almasının mümkün olduğunu söyleyen Başkan altyapıdan alacak oyuncu da kalmadığında hükmen mağlubiyetten başka bir seçeneklerinin olmadığını söyledi.Nihat Özdemir ligin kesinlikle belirlenen tarihte bitmesi gerektiğini, hemen sonrasında milli maçların başlayacağını hatırlattı.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın