Malik Kaya Tunceli’nin Doğal Güzelliklerini Dünyaya Tanıtıyor

tarafından user

Doğa fotoğrafçısı Malik Kaya, Tunceli’nin doğal güzelliklerini dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Adı geçen bölgede doğa fotoğrafçılığı yapan Malik Kaya, çektiği fotoğraflar ve belgesellerle Tunceli’nin gönüllü olarak tanıtımını yapıyor. Tunceli’de çekilmiş olan doğa fotoğrafları birçok TV kanalı ve dergilere konu oldu. Son zamanlarda fotoğraflara olan ilginin arttığını gözlemleyen Malik Kaya, su sözleri aktardı;

“Sadece fotoğrafla değil video görüntüleriyle, belgeselle bunu yapmaya çalışıyorum. Ayrıca geziler gibi etkinliklerimiz de oldu. Buradaki tek amacımız, ilimizi, coğrafyamızı dünyaya tanıtmak. Coğrafyamız son yıllarda fotoğrafçıların ilgi odağı haline geldi. Artık insanlar fotoğraf makineleriyle, kameralarıyla gelmeye başladı. Bu da bizim çalışmalarımızın ne kadar faydalı olduğunu gösteriyor”

‘’Bu güzellikleri gördükten sonra buranın mutlaka tanınması gerektiğini düşündük’’

‘’Bu güzellikleri gördükten sonra buranın mutlaka tanınması gerektiğini düşündük’’ sözlerini sarf eden Kaya, ilk başladıkları dönemde fotoğrafa olan ilginin az olduğundan, sonrasında ise artarak devam ettiğinden bahsetti. Bulunduğu coğrafyanın güzelliğinin farkında olduğunu dile getirerek bölge güzelliklerinin yeterince tanınmadığını, tanıtılmaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Belgesellerle birlikte mekanı tanıtarak bu durumun değişmesini isteyen Malik Kaya, bu işi çok zor şartlarda gerçekleştirdiğini hatta ölümden bile döndüklerini dile getirdi. Ayrıca maddi zorluklar ve doğa şartlarının zorlukları karşısında direnerek bu işi başardığını söyledi. Sözlerini ise ‘’Bu konuda başarılı olduğumuza inanıyorum’’ diyerek noktaladı.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın