Koronavirüs Testi Pozitif Çıkan Arda Turan Taburcu Oldu

tarafından user

Türk futbolunun en çok bilinen isimlerinden olan Arda Turan 17 Kasım 2020 tarihinde covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Bu süreçten sonra tedavi gören oyuncunun geçen 1 haftalık süreçte sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Uzun yıllar Galatasaray forması giydikten sonra sürpriz bir şekilde İspanya’ya Atletico Madrid kulübüne transfer olan futbolcu, daha sonra çizdiği grafikle kısa süre içerisinde birçok kulübün dikkatini çekmiş ve Barcelona’ya transfer olmuştu.

Barcelona’da beklenileni veremeyen oyuncu daha sonra Türkiye’ye Başakşehir kulübüne geldi. Başakşehir’de geçirdiği sezonların ardından bir süre kulüpsüz kalan Arda Turan, daha sonra yuvam dediği Galatasaray’a geri döndü.

Covid-19 virüsü nedeniyle futbol kulüplerinde ve spor müsabakalarında da bir dizi tedbirler alındı. Koronavirüse yakalanan futbolcular kervanına katılan Arda Turan’ın genel sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

17 Kasım 2020 tarihinde Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıklayan Arda Turan, hastanede kısa süreli olarak gördü. Tedavinin ardından taburcu edilerek evinde dinlenmeye çekildi. Gün geçtikçe durumu iyiye giden yıldız futbolcudan tekrar numune alınacağı ve testinin negatif çıkması durumunda Galatasaray ve Rizespor arasında oynanacak futbol maçının kadrosuna alınabileceği açıklandı.

Türkiye’yi yurtdışında uzun süre temsil eden milli futbolcunun en kısa süre içerisinde sağlığına kavuşup tekrar yeşil sahalara dönmesi bekleniyor.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın