Kervansaray Holding’de Skandallar Bitmiyor!

tarafından user

Geçtiğimiz dönemde aile içi kavgalarla gündeme gelen Kervansaray Holding’de şimdi de kayyum skandalı patlak verdi. 5 kişilik kayyum ekibinin atanması sırasında mahkemeye Kervansaray Holding tarafından rüşvet dağıtıldığı iddiası HSK’ya taşındı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde 5 oteli bulunan Kervansaray Yatırım Holding’de sular durulmuyor. Zeynep ve Selim Sayılgan arasında yaşanan aile içi kavganın sıklıkla mahkemeye taşındığı şirkete bir ay kadar önde 10. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 5 kişilik kayyum ekibi atanmıştı. Ancak şimdide firmaya ait rüşvet iddialı gündeme geldi.

İddiaların merkezinde, Kervansaray Yatırım Holding’in eski yönetim kurulu başkanı Zeynep Tümer’in İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkan ve üyelerinin de arasında bulunduğu 4 yargı mensubu hakkında HSK’ya yaptığı suç duyurusu var.

Yapılan suçlamaların arasında “rüşvet vermek”, “organize bir şekilde rüşvet almak”, “rüşvete aracılık etmek”, “rüşvet alışverişi yaparak yargıya zarar vermek”, “şirketi ele geçirmek suretiyle şirketi dolandırmak, şirketin hak ve menfaatlerinin aleyhinde karar almak” ve “şirketi kasıtlı olarak ve doğrudan dolandırmak ve zarar uğratmak” yer alıyor.

Menfaat İddiası Gündeme Geldi

HSK’ya sunulan dilekçeye göre holdingin eski Yönetim Kurulu Başkanı Selim Sayılgan ve babası Ertan Sayılgan’ın avukatı olan Mustafa Kahraman, eski iş arkadaşları İrfan Hattatooğlu’nu usulsüz olarak kayyum heyetinin bakanlığına getirdi. Bu karara imza atan mahkemenin başkanı ve üyelerine ise dilekçede yer alan iddiaya göre menfaat sağlandı.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın