Huawei Elektrikli Otomobil Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

tarafından user

Çin merkezli dev lityum pili geliştiricisi ve üreticisi olan Contemporary Amperex Technology (CATL), Changan Automobile ve Huawei yeni bir akıllı otomobil markası oluşturmak için bir araya geldi.

20minutes.fr sitesinde yayınlanan habere göre “prestijli bir elektrikli akıllı araç markası” olarak tanımlanan oluşum Çin devlet televizyonunda yapılan açıklama sonrasında kesinleşmiş oldu.

Devlet televizyonu tarafından yapılan açıklamada “Ark Mimarisi” olarak isimlendirilen yeni teknoloji ile birlikte 5 yıl içerisinde 24 elektrikli ürün ve 105 farklı modelin piyasaya sürüleceği belirtildi. Kullanılan bu teknolojinin Changan Automobile Research & Development 4.0 tarafından geliştirildiğine de yer verildi. Oluşturulan teknoloji otomobillerin performansını yapay zeka ve büyük veriler sayesinde geliştirmeyi başaracak.

Akıllı Yaşam ve Akıllı Enerji Sloganı

Çin merkezli dev lityum pili geliştiricisi ve üreticisi olan Contemporary Amperex Technology (CATL), Changan Automobile ve Huawei akıllı otomobillerin dışında “Akıllı Yaşam ve Akıllı Enerji” ismini verdiği bir sistem de kurmak istediğini belirtti.

Huawei tarafından yakın dönemde yapılacak olan açıklamalarda akıllı otomobilin yanı sıra kurulacak olan bu sistem hakkında da bilgiler vermesi bekleniyor. Ancak bu konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Geçtiğimiz günlerde Huawei Google’a alternatif olması için Petal Search isimli bir arama motoru kurduğunu ve bu motorun kullanıcıların da yardımıyla geliştirileceğini duyurmuştu.

Yeni arama motorunu denedikten sonra geri bildirimlerde bulunacak olan kullanıcılar böylece sistemin daha iyi bir hale getirilmesine katkı sağlayacak ve çeşitli hediyeler kazanacak.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın