Galatasaray Sezon Sonunda Kadro Yapılanmasına Gidecek

tarafından user

Galatasaray yaz transfer döneminde Arda Turan, Emre Kılınç, Oğulcan Çağlayan, Fatih Öztürk, Etebo, Omar Elabdellaoui ve Kerem Aktürkoğlu’yu kadrosuna katmıştı. Oyuncu satışından yeterli seviyede gelir elde edilemediği için istediği transferleri bitiremeyen Sarı Kırmızılılar, ayrıca yüksek maaşlı oyuncuları nedeniyle bütçe planlamasında zorluklar yaşamıştı. Galatasaray’da öncelikle hedef sezon sonunda yüksek maliyetli oyuncuları elden çıkarmak olacak.

Şampiyonlar Ligi’ne Gidilemezse İşler Zora Girebilir

Geçtiğimiz sezonu 6. Sırada tamamlayarak Şampiyonlar Ligi’nden gelecek yaklaşık 50 milyon euroluk gelirden olan Galatarasay, 2020-2021 sezonunu ilk 2 sırada tamamlayıp Şampiyonlar Ligi’ne tekrar katılamazsa daha büyük bir mali çıkmaza girebilir. Oyuncu satışında yaşanan sıkıntılar, bazı oyuncuların maaş indirimine yanaşmaması gibi durumlar Sarı Kırmızılıları zora sokuyor.

Sezon Sonunda 14 Oyuncu ile Yollar Ayrılabilir

Yeni sezonda transfer yapabilmek için oyuncu satışına mecbur olan Galatasaray’da en güçlü ayrılık adayları Marcao ve Luyindama. Özellikle Marcao’dan 15 Milyon Euro’nun üzerinde bir gelir hedefleniyor. Eğer Marcao istenilen rakama satılırsa Luyindama’nın takımda kalması muhtemel. Beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremeyen Mbaye Diagne de Fatih Terim tarafından yeni yapılanmada düşünülmüyor. Maaş indirimini kabul etmeyen ve yüksek maliyetleri ile dikkat çeken Feghouli ve Belhanda için gelen teklifler değerlendirmeye alınacak. Falcao’ya ilgi gösteren MLS kulüplerinin teklifleri değerlendirilecek. Ayrılması muhtemel diğer oyuncular arasında ise Şener Özbayraklı, Fatih Öztürk, Martin Linnes, Emre Taşdemir, Ryan Donk, Ryan Babel, Etebo, Ozornwafor, Sekidika gibi isimler bulunuyor.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın