Dünya Üzerinde Kovid-19 Vakası 60 Milyona Yaklaşıyor

tarafından user

Kovid-19 dünya genelinde yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Ülkeleri son açıkladıkları verilere göre toplamda yaşamını yitiren kişi sayısı 1 milyon 394 bin 240 oldu. Bugüne kadar hastalık teşhisi konan ve sonrasında hastalığı yenmeyi başaranların sayısı ise 40 milyon 792 bin seviyesinde. 

Korona virüs salgını ikinci dalgasını yaşamaya devam ediyor. Her zaman ikinci dalganın ilkine göre çok daha büyük olacağı söylenirken bu düşüncelerin doğru çıkması dünyayı son derece olumsuz bir şekilde etkiledi. Ülkeler art arda binlerce kişinin korona virüse yakalandığını belirtirken hastaneler dünyanın en gelişmiş ülkelerinde dahi yetersiz kalıyor.

Açıklanan günlük vaka sayılarında zirvede yine Amerika var. Günlük 170 binin üzerinde vaka açıklayan Amerika’da durum hiç iç açıcı değil. Amerika’yı 1 milyar 385 milyon nüfusuyla Hindistan takip ediyor. Nüfusu sebebiyle çok büyük bir yayılma potansiyeline sahip olan Hindistan günlük 37 bin vaka açıklıyor.

Avrupa’da Durum Kötüye Gidiyor

Korona virüs salgınının merkezlerinden birisi olan Avrupa’da da durum pek iç açıcı değil. Rusya ve İtalya 20 binin üzerinde günlük vaka açıklamaya devam ediyor. Bu iki ülkeyi İngiltere, Polonya ve Almanya takip ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yüksek sayılar açıklayan bir diğer ülke olan Fransa ise alınan önlemler ile bu sayıyı 4 binlere çekmeyi başardı. Alınan önlemler ilk etapta tepki çekse de işe yaradığı aşikâr. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın