Dünya Sağlık Örgütü’nden Koronavirüse Üçüncü Dalga Uyarısı

tarafından user

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüste 2020 yılında yaşanan ikinci dalgadan sonra yeni bir uyarıda bulundu. 2021 yılında koronavirüste üçüncü bir dalga geleceğini tahmin eden DSÖ, Avrupa ülkelerine uyarıda bulundu. Uyarısında gerekli önemlerin alınması gerektiğini açıkladı.

Üçüncü Dalga Riskine Karşı Tepki

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında gün geçtikte yeni vakalar ve ölümler gelmeye devam ediyor. Bulunduğumuz süreçte dünya genelinde vakalarda artış gözlemlenmiştir. Buna bağlı olarak DSÖ’den açıklama gecikmedi. DSÖ, yaptığı açıklamada Avrupa ülkelerinin bu duruma karşı tedbir almaları gerektiğini dile getirirken, gevşemelere izin verilmemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca vakaların yoğun yaşandığı ülkelerden biri olan İtalya’da, Noel döneminde tedbirlerin gevşetilmesine konusuna dair söylentiler dolaşmaktaydı. Bilim Kurulu ise bu söylentilerin oluşabilecek üçüncü bir dalgayı tetikleyeceğini açıkladı.

Koronavirüs Süreci Türkiye’de Nasıl İlerleyecek?

Koronavirüs süreci Türkiye’de tahmini olarak nasıl ilerleyecek? Bunun için her geçen gün ülkemizde çeşitli toplantılar yapılmaya devam etmekte. Bununla birlikte salgın sürecinde yanlış davranışta bulunan vatandaşlar da saptanmaktadır. Elde edilen bilgilere göre, karantinada bulunan vatandaşların evden çeşitli yollarla kaçtığı belirlendi. Son zamanlarda tedbirlerin arttığı ve sokağa çıkma yasaklarının da yaşandığı Türkiye’de yetkili kişilerin ön görüşüne göre; İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyük şehirlerde yavaş yavaş bir gerileme yaşanacak ve Aralık ayının da bitmesiyle vakalarda düşüş gözlemlenecek.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın