Çorum FK’da 17 Futbolcu Koronavirüse Yakalandı

tarafından user

Küresel ölçekte dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) Türkiye’de halen etkisini göstermeye devam ediyor. Salgının pandemi ilan edilmesinin ardından tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok sayıda tedbir alındı.

Bu tedbirler spora da yansıdı. Futbol maçları seyircisiz oynanıyor. Futbolcular ve kulüp çalışanları sık sık covid-19 testine tabi tutuluyor. Alınan tedbirlere rağmen salgından etkilenen sporcu ve çalışanlar olabiliyor.

Son olarak Misli.com 2.Lig Beyaz grup takımlarından olan Çorum FK’da 17 sporcunun covid-19 testi pozitif çıktı. Testlerin pozitif çıkması ve karantina sürecinin devam etmesi nedeniyle Ziraat Türkiye Kupası 4.turunda Altınordu ile karşılaşması gereken Çorum FK maça çıkamayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan karar gereği kupa maçlarından önce A takımındaki futbolcularda covid-19 tespit edilmesi durumunda sağlıklı oyuncu sayısı 14’ten az olursa bu durumda maçlar ertelenmiyor. Sporcuları covid-19’a yakalanan kulüp hükmen mağlup sayılıyor.

Dünya genelinde hemen hemen her ülkedeki spor kulüpleri salgın nedeniyle zor günler geçiriyor. Zira sadece pozitif vaka durumunda olan sporcular değil aynı zamanda temaslı sporcularda zorunlu karantinaya girmek zorunda kalabiliyor.

Türkiye’de Mart 2020’de salgın haline gelen koronavirüs kapsamında süper lig uzun bir süre tatil edilmiş ve ancak yaz döneminde oynanan maçlar sonucu lig tamamlanabilmişti. Yen lig dönemi de sıkı tedbirler altında başlatılmıştı.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın