Çağla Şikel’e Ağır Hakaretlerde Bulunan Arto’ya Para Cezası

tarafından user

12 Ocak 1979 doğumlu Türk manken, oyuncu ve sunucu Çağla Şikel geçtiğimiz günlerde Arto adıyla bilinen Harutyan Dalga tarafından hakarete uğradı. Harutyan Dalga, sosyal medya üzerinden Çağla Şikel’i hedef alarak;

‘’Çağla Şikel oturup kalkmasını öğreteceğine televizyonda vücudunu 70 milyona göstermemeyi öğrensin, insan adaplı olur! Bir de bunlar bize oturup kalkma dersleri verir. Bu mankenimiz birçok defilede, vücudunu net olarak gösteren defilelerde çıkmıştır. Dolayısıyla bu resmi ben de herkes gibi rahatlıkla kullandım’’ ifadelerine yer vererek Çağla Şikel’in uygunsuz fotoğrafını paylaştı.

Bu sözler üzerine Çağla Şikel, kendisine sosyal medya üzerinden ağır hakaretlerde bulunan Harutyan Dalga’ya dava açtı. Çağla Şikel’in açmış olduğu davada Arto’nun 2,5 yıla kadar hapsi istendi. İstabul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargı sonucu çıkan karara göre Arto, para cezasına çarptırıldı.

Arto’ya Para Cezası

İstabul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargının sonucu geçtiğimiz günlerde açıklandı. Alınan karara göre Arto, 78 gün adli para cezasına çarptırıldı. Toplamda 78 gün ödenmekle birlikte günde 20 TL para cezası ödemesi gereken Arto’nun toplamda 1.560 TL para cezası aldığı bildirildi.

Arto Uzlaşma İstedi

Arto, dava açılmasına karşılık Çağla Şikel’i günlük hayatında tanıdığını ve bu sözleri kötü amaçla sarf etmediğini dile getirdi. Ancak Çağla Şikel kendisine yapılan ağır hakaretleri kabul etmeyerek açmış olduğu davadan vazgeçmedi.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın