Bitcoin 19 Bin Dolar Barajını Aşmayı Başardı

tarafından user

Çok sayıda şirketin alışverişte Bitcoin ile ödeme yapılmasını kabul etmesi ve Wall Street Borsası’nda işlem gören kurumsal şirketlerin yatırım araçları arasına Bitcoin’i almaları ile birlikte Bitcoin son iki yılın rekorunu kırdı.

Kripto para birimleri arasında yer yüksek hacimli para birimi olan Bitcoin, iki yılı aşan bir sürenin ardından tekrar 19.000 Dolar seviyesini aştı ve 19.042 Dolardan işlem görmeye başladı.

Amerika merkezli internet üzerinden hizmet veren online ödeme sistemi PayPal, 13 Kasım tarihinde yaptığı açıklamada, ABD içerisindeki tüm kullanıcılarına, herhangi bir bekleme durumu ortaya çıkmadan, kripto paraların alım, satım ya da biriktirme işlemlerini yapma imkanını sunmaya başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada “Amerika’da ki tüm PayPal hesap sahipleri, artık direkt olarak Paypal ile kripto para satın alabilir, satabilir ya da saklayabilir” denildi.

Açıklamaya göre şirketin 21 Ekim tarihinde yaptığı açıklamada 10.000 Dolar olarak belirlenen haftalık işlem limiti de 20.000 Dolara çekildi.

Citibank’da çalışan bir analist de geçen haftanın başında gerçekleştirdiği analizde Bitcoin’in 2021 Aralık ayında 318.000 Dolar seviyesini göreceğini öngördüğünü söyledi.

Bitcointreasuries.com ve Clark Moody verilerine göre şirketler, 20 Kasım 2020 tarihi itibariyle yaklaşık 842.229 Bitcoin’i, yani toplamda Bitcoin arzının %4.54’ünü elinde bulunduruyor. Bu miktar, Bitcoin’in mevcut durumda 19.000 Dolar seviyesinde işlem görmesi ile birlikte 16 milyar Dolara karşılık geliyor.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın