Bakan Karaismailoğlu’ndan Sanayicilere Demiryolu Mesajı

tarafından user

İlk olarak heyetin isteklerini dinleyen Adil Karaismailoğlu, sanayicilerin her zaman yanında olduklarını belirtti. Lojistik Master Planı içerisinde yer alan hedeflerden bir tanesinin sanayicilerin, ürünlerini hızlı bir şekilde ve düşük maliyetle pazara ulaştırmak olduğunu söyleyen Bakan Karaismailoğlu “Gelecek dönemde demiryolu çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Sanayicilerimizi her zaman demiryolu ulaşımından faydalandıracağız. Türkiye’nin dört bir yanından topladığımız verilerle yolcu ve yük analizlerini yaparak Lojistik Master Planı’mızı hazırladık. Bu plan ile birlikte Türk sanayisine büyük bir katkı sağlayacağız” diye konuştu.

 

Adil Karaismailoğlu yapılan yatırımların korona virüs salgınına rağmen durmadığını, hatta artarak devam ettiğini belirtti. Bakanlığın şantiyelerin tamamında önlemlerin alınarak, vatandaşa her türlü altyapı ve ulaştırma hizmetini götürmek amacıyla çalışmaların hız kaybetmeden devam ettiğini belirtti. 

Bakanlık tarafından, salgının Türkiye’de ortaya çıktığı Mart ayından itibaren Ekim ayına kadar yaptığı yatırım miktarının 5,7 milyar dolar olduğunu bildiren Adil Karaismailoğlu, şu iadeleri kullandı:

“Ülkemizin 81 iline hizmet götürmek için çaba sarf ediyoruz. Bugün sanayicilerimizin taleplerini dinledik. Sanayicilerimizin ulaştırma alanında sorunlarını dinleyip taleplerine cevap verebilmek için sıklıkla bir araya geliyor. İnşallah önümüzdeki dönemde başlayacağımız demir yolu projelerimizle sanayinin bu ulaşım seçeneğindeki hareketliliğini daha yüksek seviyelere çekeceğiz.”

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın