Alex Futbola Geri Dönüyor

tarafından user

Fenerbahçe’de futbol oynadığı dönemlerde sadece kendi kulübünün değil tüm Türk futbolseverlerin gönlünde taht kuran Brezilyalı yıldız Alex De Souza teknik direktör olarak futbola geri döneceğini açıkladı.

Türkiye’deki futbolculuk kariyeri, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Teknik Direktör Aykut Kocaman ile yaşadığı fikir ayrılıkları nedeniyle olaylı biten Alex, hala oynadığı futbolla hafızalardaki yerini koruyor.

Alex De Souza, 2014 yılında futbol hayatını Brezilya’da sonlandırmış ve o günden bu yana yeşil sahalara inmemişti. Hayranlarını sevindirecek haber ise ünlü yıldız 2021 yılında futbola geri dönmeye hazırlanıyor. Ama futbolcu olarak değil. Saha kenarında teknik direktör olarak dönmeye planlıyor.

Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük lisansı almak için eğitimlere katılan De Souza, daha önce dünya genelinde birçok kulüpten de teklif almıştı. Ünlü yıldız, kulüplerden gelen teknik direktörlük tekliflerini geri çevirmesinin nedenini ise tüm teorik eğitimlerden geçtikten sonra sahaya inme isteğinden kaynaklandığını söylüyor.

Hayranlarıyla bu haberi paylaşarak sahalara teknik direktör olarak döneceğinin açıklayan Alex, başta Türkiye olmak üzere tüm futbol dünyasında heyecan oluşturdu.

Birçok Fenerbahçe taraftarı yıllarca kulübün kaptanlığını yapan Alex De Souza’nın teknik direktörlük için Kadıköy’e mutlaka bir tarihte geleceğini düşünüyor.

Oynadığı futbol tarzı ve sahadaki duruşuyla tüm futbol severlerin saygısını kazanan Alex De Souza’nın nasıl bir teknik direktörlük kariyeri sergileyeceği de merak ediliyor. Teknik direktörlük için 2021 yılını gösteren ünlü yıldızın şu anda herhangi bir futbol kulübüyle görüşüp görüşmediği ise bilinmiyor.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın