Afganistan’da Gerçekleşen Çifte Bombalı Saldırıda 17 Can Kaybı 50 Yaralı

tarafından user

Afganistan’da Gerçekleşen Çifte Bombalı Saldırıda 17 Can Kaybı 50 Yaralı

Afganistan’ın Bamyan kentinde meydana gelen saldırıda son dakika haberlerine göre toplamda 17 can kaybı ve 50 yaralı gözlemlendi. Ölenlerin çoğunun kadın ve çocuklar olduğu söyleniyor. Afganistan’ın Bamyan kentindeki bir market ortamında oluşan saldırı, çifte bomba saldırısıyla gerçekleşti. Yapılan açıklamalara göre saldırıda hayatını kaybeden kişi sayısı 14 iken bu sayı 17’ye yükseldi.

Kısa Süreyle 2 Patlama Meydana Geldi

Afganistan’da gerçekleşen saldırı sonucu Eyalet Sözcüsü Latif Azimi açıklamada bulundu. Latif Azimi yaptığı açıklamada patlamaların çok kısa aralıklarla meydana geldiğini bildirdi. Bununla birlikte patlamanın yaklaşık olarak 16:30 sularında olduğunu dile getirdi. Bamyan, Afganistan’ın başkenti olan Kabil’e 200 km uzaklıkta yer almaktadır. Bölgede meydana gelen patlama büyük paniğe yol açarken, güvenlik amacıyla çeşitli çalışmalar başlatıldı.

Henüz Saldırıyı Kimin Yaptığı Teşhis Edilmedi

Afganistan’ın Bamyan kentinde meydana gelen saldırıda son dakika haberlerine göre toplamda 17 can kaybı ve 50 yaralı gözlemlendi. Ulaşılan son rakamlarla birlikte saldırıyı kimin gerçekleştirdiği halen teşhis edilemedi. Olay yeri güvenlik güçleri tarafından sarıldı. Saldırıya kimin gerçekleştirdiğine dair deliller henüz bulunamadı.

Bamyan’da Yaşanan Patlama Düğün Konvoyunda Olanların Ölümüne Yol Açtı

Afganistan’ın Bamyan kentinde kırsal kesimde yaşanan patlama sonucu bir düğün konvoyu da ağır hasar aldı. Alınan haberlere göre ölenlerin çoğunun kadın ve çocuklardan oluştuğu söyleniyor.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın