ABD’de Dehşete Düşüren Görüntüler Ortaya Çıktı

tarafından user

ABD’de Dehşete Düşüren Görüntüler Ortaya Çıktı

ABD medyası tarafından dünyaya servis edilen fotoğraflar insanların dehşete düşmesine sebep oldu. Fotoğraflar aynı zamanda yaşanan korona virüs salgınının ne kadar korkutucu etkiler ortaya çıkardığını da gözler önüne seriyor.

Korona virüs salgını tüm dünyada can almaya devam ederken hiç kuşkusuz Amerika en çok etkilenen ülke konumunda. Özellikle New York kentinde salgının önü kesilemezken ülkenin önemli yayın organlarından Wall Street Journal tarafından yapılan haber dünya gündemine bomba gibi düştü.

Bilindiği üzere dünya üzerinde korona virüs vaka sayısı 60 milyonu aşmış durumda. Yaklaşık 1 milyon 400 bin kişi de yaşamını yitirdi. En fazla ölüm ve vaka sayısı ise Amerika’da bulunuyor. Ülkede salgın sebebiyle 263 bin kişi hayatını kaybetti.

Amerika vaka sayılarının önünü kesmek adına çeşitli önlemler alırken New York henüz bu önlemlerin faydasını görmüş değil. Eyaletteki vaka sayısı 628 bini geçerken ölü sayısı ise 4 binin üzerinde seyrediyor.

2020’nin ilkbahar aylarında korona virüsün etkisini arttırmaya başlaması New York eyaletinde bir anda yüksek sayıda ölümlere sebep olmuş ve bu sebeple de afet morgları kurulmuştu. Eyaletin belli başlı kısımlarına konan soğutucu kamyonlar morg görevi görmeye başlamış ve hayatını kaybeden insanlar bu kamyonlara konmuştu.

Yapılan haberde hala kamyonların içerisinde Nisan ayından kalma 700’den fazla cesedin bulunduğu belirtildi. Cenaze işlemleri için para olmamasının ya da vefat eden kişinin akrabasının bulunmamasının bu duruma yol açtığı belirtiliyor.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın