ABD Başkanı Trump Yenilgiyi Kabul Etti

tarafından user

ABD Başkanı Donald Trump daha önceki seçimle alakalı karşıt konuşmalarının aksine seçimi kabullendiğini belirten hareketleri yerine getirdi. Buna göre Joe Biden yönetimine geçiş işlemleri için ilgili kurumlara tavsiyede bulunduğunu açıklamıştır. Donald Trump, 3 kasımda yapılan ABD seçimlerinde kaybetmiş ve Biden’ın zaferiyle sonuçlanmıştı. Bununla alakalı Trump, Twitter üzerinden açıklamalarda bulunmuştur. ABD’de federal kurumlar arasında başkanlığa geçiş işlemlerinin başlaması için tavsiyesini vermiştir. Trump yaptığı açıklamalarda ülkesine bağlılığını gösterdiği için Emilt Murhpy’e teşekkür etti. Bugüne kadar Biden yönetimine geçiş işlemlerinin başlamaması nedeniyle Murhpy’nin tehditlere aruz kaldığını açıklamıştır. Trump aynı zamanda seçimlere yönelik davasının halen sürdüğünü açıkça belirtmiştir. Ülkenin çıkarlarını korumak adına Biden yönetimine geçiş işlemlerinin başlaması için tavsiyelerini ilgili kuruma ilettiğini açıklamıştır.

Biden Gelişmelerden Memnun

ABD Başkanlık seçimlerinin kesinleşmesiyle birlikte yeni ABD başkanı olarak seçilen Joe Biden gelişmelerden memnun. Biden’ın geçiş ekibi tarafından bu konuyla alakalı açıklamalar yapılmıştır. Yapılan açıklamada Joe Biden ve Kamala Harris yönetimine geçişin sorunsuz bir şekilde geçmesi için gereken kaynağı ve desteği sağlayacağını açıklamıştır.

Bu açıklama ve kararlarla birlikte geçiş süresi resmi olarak başlayabilecektir. Özellikle bu zamanda salgının etkileriyle başak çıkmak ve ekonomiyi tekrar rayına sokmak için atılan en önemli ve gerekli adım olduğuna dikkat çekilmiştir. Geçiş ekibinin ilerleyen zamanlarda salgın ve diğer konularla alakalı görüşmelerin yapılacağı belirtilmiştir.
0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın