3 Dakikada Borç Yapılandırma İşlemini Tamamlama İmkânı

tarafından user

Milyonlarca kişi tarafından beklenen borç yapılandırması için başvuru süreci başladı. Kamu alacaklarının yapılandırılmasını ilişkin yapılan düzenlemenin devreye girmesinin ardından internet üzerinden borç yapılandırma işlemi kolayca yapılabiliyor.

Geçmiş yıllarda açıklanan vergi yapılandırma kararlarının ardından vergi dairelerinde uzun kuyruklar oluşmuştu. Binlerce kişi uzun saatler vergi dairesinde bekleyerek yapılandırma işlemini tamamlamıştı. Ancak bu sene yapılandırma işlemleri bilgisayarlar aracılığıyla kolayca gerçekleştirilebiliyor. Yaklaşık 3 dakika içerisinde yapılandırma talebini oluşturmak mümkün.

İşlemler Nasıl Yapılıyor?

İşlemleri gerçekleştirmek için ilk olarak İnteraktif Vergi Dairesi resmi internet sitesi olan ivd.gib.gov.tr adresine giriş yapılması gerekiyor. Siteye giriş işlemleri gerçekleştikten sonra sisteme giriş için üye olunabileceği gibi TC kimlik numarası ya da e-devlet şifresi ile de sisteme giriş yapılabiliyor.

Sisteme girişi de başarılı bir şekilde yaparsanız sizi oldukça kolay bir kullanım ekranı karşılıyor. Sol tarafta birçok kutucuk varken en alttaki sekmede “Yapılandırma İşlemleri” kutucuğu bulunuyor. Önce bu sekmeye tıklayıp sonrasında da “Başvuru Formu” seçeneği seçilirse borç yapılandırma sayfası karşınıza gelecek.

Karşınıza gelen ekran üzerinden yapılandırmak istediğiniz borcu seçebilirsiniz. Hemen ardından ödemenin nasıl yapılacağını da belirlemeniz gerekiyor. Peşin ödeme yapabileceğiniz gibi taksitle ödeme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Son aşamada olarak açıklamaların yer aldığı kısımda “Evet” ve “Hayır” kutucukları bulunuyor. Bunlar arasından size uygun olanları işaretledikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

0 yorum

İlgİlİ Haberler

Mesaj Bırakın