PKK’lı Teröristler Necmettin Öğretmeni Kaçırdı

21 Haziran 2017
PKK’lı Teröristler Necmettin Öğretmeni Kaçırdı

Şanlıurfa’da öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, memleketi Gümüşhane’ye giderken Erzincan-Tunceli yolunda PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldı. Necmettin öğretmenden günlerdir haber alınamıyor.

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde öğretmenlik yapan Gümüşhaneli Nezmettin Yılmaz’ın, 5 gün önce akşam saatlerinde Tunceli Pülümür Vadisi’nde aracı kurşunlanıp, yakıldı. Öğretmen Yılmaz’ın okulların tatil olması ardından iznini geçirmek üzere memleketi Gümüşhane’ye gittiği belirtildi.

Baba Halit Yılmaz ise oğlunun geçen yıl Ekim ayında Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ne atandığını belirterek, “Oğlum 1993 doğumlu, geçen yıl Ekim ayında Siverek’e öğretmen olarak atandı. Görev yaptığı köy okulunda, hem öğretmen hem müdür olarak görev yapıyordu. Yaz tatili için bizleri ziyaret için, memleketine gelmek için dün yola çıktı ve  gelişini beklerken jandarmadan bizi aradılar. Oğlumun aracının yakıldığını, kurşunlandığını ve kendisinden haber alınmadığını söylediler. Ben de gece yola çıkarak, Tunceli’ye geldim. Aracın yakıldığı yerde gördüm. Kim kaçırdı, yada kimler oğlumu götürdü hala bilmiyoruz. Allah rızası için insanlık namına oğlumun serbest bırakılmasını istiyoruz. Oğlum sadece öğretmendi, hiçbir suçu, günahı yok. Allah rızası için oğlum serbest bırakılsın” diye konuştu.

Güvenlik birimlerinin verdiği bilgiye göre dün akşam saat 17.00 sularında Tunceli-Erzincan karayolunu 46’ıncı kilometresinde yolu kesen bir grup PKK’lı teröristin öğretmen Necmettin Yılmaz’ın aracını durdurmak istediğini, durmayan araca ateş açılınca Necmettin Yılmaz’ın durmak zorunda kaldığı ve daha sonra aracının PKK’lılar tarafından yakılarak kendisinin de kaçırıldığı ifade edildi. Güvenlik birimleri, bu nedenle dün geceden beri bölgeye sevk edilen insansız hava araçlarının gözetleme yaptığını ve bölgede başlatılan kapsamlı operasyonun sürdüğünü belirtti.

ÖĞRENCİLERİ ÖĞRETMENLERİNİ BEKLİYOR

Öğretmenlerinin kaçırıldığını öğrenen Çiftçibaşı İlkokulundaki Necmettin Yılmaz’ın öğrencileri, öğretmenlerinin serbest bırakılmasını istedi. Öğretmenlerinin kaçırıldığını internetten öğrenen öğrenciler, okul bahçesinde Necmettin öğretmenin dönmesini bekliyor.
4. sınıf öğrencisi Halime Çaçan, öğretmenini çok sevdiğini belirterek, “Kim aldıysa bıraksın, Allah rızası için bırakın, daha bizi okutacaktı ama izin vermiyorlar. Bırakın Necmettin öğretmenimizi” dedi.
3. sınıf öğrencisi Emrullah Sonka ise konuşmasında, “Sizden rica ediyorum bırakın öğretmenimizi. Öğretmenimizin günahı yok, öğretmenimi çok seviyorum. Öğretmenimi en son karne günü gördüm ve vedalaştık kendisiyle” diye konuştu.
Necmettin Yılmaz’ın öğrencilerinden Mustafa Çaçan şunları söyledi:
“Ne olursunuz öğretmenimi bırakın, ben öğretmenimi seviyorum, o suçsuz, öğretmenimi çok seviyorum, ne olur bırakın.”
Necmettin öğretmenle en son karne günü görüştüklerini söyleyen Mehmet Sonka şu ifadeleri kullandı:
“O günden sonra gitti ve görüşemedik. Öğretmenimin kaçırıldığını internetten gördüm, çok üzüldüm. Çok seviyorum öğretmenimi.”
Çiftçibaşı Mahallesi sakinlerinden Halil Çaçan, “Öğretmenimizi çok seviyoruz, onun bir hatası yok, Allah rızası için bıraksınlar. Onlar da ekmek mücadelesi için gelip bizim çocukları okutuyordu, bir cezası veya hatası yok onun. İlk askere gittiğimde yemekhaneye girdik, kep çıkar dedi, biz kep çıkarmadık. Çok şükür şimdi benim oğlum muhtar oldu, bu iyi değil mi? Bu kötü bir şey mi? Allah hata yapanlara fırsat vermesin, hele ki hain olanlara” ifadelerini kullandı.
Çocukların Necmettin öğretmeni çok sevdiğini belirten Halil Çaçan, öğretmenin bırakılmasını rica ettiklerini söyledi.
Aracı kurşunlandıktan sonra yakılan ve kendisinden haber alınamayan öğretmenin ailesi gibi Çiftçibaşı İlkokulundaki öğrencileri de Necmettin Yılmaz’dan gelecek iyi haberi bekliyor.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN