Sağlıklı Yaşam Felsefenizi Destekleyecek İş Fikirleri

6 Temmuz 2016
Sağlıklı Yaşam Felsefenizi Destekleyecek İş Fikirleri

Şehir hayatının yoğunluğundan, koşuşturmasından sıkıldınız mı? Çalıştığınız işinizden hiç keyif almıyor musunuz? Saatler boyunca hareketsiz kalmak, sizi yoran işlerde çalışmak, öğle aralarında aynı yemekleri yemek, eve gittiğinizde hiç haliniz olmadığı için ev işlerini yapmadan uzanmak çekilmez mi geliyor? Evet, bu saydıklarımız çoğu insanların ruhsal sağlığını olumsuz etkileyecek, sağlıklı yaşam için önemli sorunlar.

Peki hem istediğiniz hayatı devam ettirirken, maddi geçiminizi sağlamaya çalışırken hemde yaşam biçiminizi yansıtan işler yapmak ister miydiniz? Bunu yapmak için bavulu toplayıp farklı ülkelere, farklı şehirlere gitmenize gerek de yok. Yalnızca işinizi değiştirerek ve sizler için listelediğimiz işlerden birini yaparak daha huzurlu ve sağlıklı çalışabilirsiniz.

Sizin için hem geçiminizi sağlayacak hemde sağlıklı yaşamanızı destekleyecek iş fikirlerini sıraladık.

1- Kişisel Antrenörlük

Son zamanlarda kişisel antrenörlük hizmetlerinden faydalananların sayısı giderek artıyor. Artık sadece ünlüler ya da zenginler değil gelişen sektör ile herkes kişisel antrenörlükten faydalanabilmektedir.

Kişisel antrenör (Personal Trainer) size özel antrenman planı yapan, antrenmanınız esnasında hareketleri doğru yapmanız için size hareketlerin gerekliliklerini anlatan, antrenmanınızda size yardımcı olan, sakatlanmanızı engelleyen, antrenman bilimi konusunda profesyonel kişidir. Günümüz spor salonlarında sıkça görmeye başladığımız bu kişiler spor yaşamımıza yeni bir bakış açısı getirmektedirler.

2- Sağlıklı Yaşam Koçluğu

sağlıklı yaşam koçu

Türk kültüründe yemeğin önemi göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Ayrıca her insanın günlük yaşantısında ilk sırada gelmektedir. Fakat yoğun iş temposu, koşuşturmasıyla beraber, yemeğin önemi kadar yediklerimize ve içtiklerimize dikkat edemiyoruz. Hal böyle olunca sağlıklı yaşam koçlarının önemi de artıyor. Son zamanlarda sık sık kapısı çalınan kişilerin başında geliyor. Müşterilerine sağlıklı yaşam felsefesini benimsetmek için uğraşan ve onlara her anlamda destek veren bu koçlar hem inandıkları şey için çalışıyor hem de bu işten para kazanıyorlar. Müşterilerine özel beslenme programları hazırlayan aynı zamanda onlara özel antrenman yaptıran sağlıklı yaşam koçları, ülkemizde standartların üzerinde para kazanıyorlar. Sizde bu sektörde çalışmak isterseniz eğitimlerine katılabilir, sertifikalarını alabilirsiniz.

3- Spor Salonu Açmak

spor salonu açmak

Mutlaka bir spor salonuna gitmişsinizdir ya da en azından gitmeyi düşünmüşsünüzdür. Biliyorsunuz ki popülerliği artan sektörlerden biri muhakkak. Talebi her geçen gün artan, akıllı girişimciler için kısa sürede masraflarını karşılayacak kadar kara geçiren bir sektör. Çünkü yaşları ne olursa olsun, zayıflamak isteyen, formunu korumak ya da vücut geliştirmek isteyenler spor salonlarına başvuruyor. İşte bu fırsatı sizde fırsata çevirerek, çok düşük miktarlara spor salonu açabilir, sağlıklı yaşamınızı destekleyecek işinizi yapabilirsiniz. Ayrıca kendi işinizin patronu olma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

4- Organik Ürünler Yetiştirmek

organik tarım

Organik ürünlere ilginin kadar arttığını biliyorsunuzdur elbet. Sağlıklı yaşamak, ailesine ve çocuklarına sağlıklı yiyecekler yedirmek isteyenler organik ürünlerin peşine düştü. İşte bu nedenle herkes organik ürünler aramakta ya da kendisi üretmeye çalışmaktadır. Bu konuda kendi işini yapmak isteyenler için girişimcilik fırsatı olduğu açıktır.

5- Organik Kozmetik Ürünleri Satmak

Evet, insanların kozmetik ürünleri konusunda bilinçlenmesiyle doğru orantılı olarak organik kozmetiğe gösterilen talep de artış göstermeye başladı. Bio, ekolojik ya da organik olarak bildiğmimiz kozmetik ürünlerine yönelen kişi sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Çünkü içeriğinde zararlı maddeler olan kozmetik ürünlere karşı artık çok daha dikkatli yaklaşılıyor. Siz de organik kozmetik ürünleri kullanmak isteyen insanların ihtiyaçlarını karşılayarak para kazanmak istiyorsanız, böyle bir iş yapmayı düşünebilirsiniz. İsterseniz, bir kozmetik dükkanı açarak isterseniz de daha farklı yöntemleri kullanarak sürekli gereksinim duyulan bu ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

6- Aktar Açmak

aktar

Evet, şifa dağıtmanızı sağlayacak bir diğer iş fikri de aktar açmak! Tabii, tıbbı ve aromatik bitkilerin satışını yaparak hem kazanç elde edebileceğiniz hem de insanların sağlıklı yaşamları için katkı sağlayabileceğiniz bu işi yapmak için belli başlı şeylere dikkat etmelisiniz. İlk olarak böyle bir dükkan açabilmek için gerekli olan sertifikalara sahip olmalı ve istenen eğitimleri almalısınız.

Anahtar Kelime: ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

1 Yorum - "Sağlıklı Yaşam Felsefenizi Destekleyecek İş Fikirleri"

avatar
Selo Boru
Ziyaretçi

Hemen denemeye başlayacağım

wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN