Pokemon Ararken Canlı Yayında Kameraların Önünden Geçti

15 Temmuz 2016
Pokemon Ararken Canlı Yayında Kameraların Önünden Geçti

Canlı Yayında Pokemon Avı!

Florida’da 10 News kanalında Bobby Deskins hava durumu yayını yaparken, yayıncı arkadaşı pokemon avındayken kameraların önünden geçti. İşte o anlar…

90’lı yılların ortasında televizyonlarda gösterilmeye başladığından beri tüm çocukların ekranlara kitlenmesini sağlayan Pokemon, 20 yılı aşkın serüveninin ardından telefonlarda da yerini aldı. 1996 yılında, Nintendo’nun Gameboy adlı taşınabilir oyun konsolu ile hayatımıza giren Pokemon, bugüne kadar sadece Nintendo’nun diğer taşınabilir oyun konsolları üzerinden oynanabiliyordu. 2016 yılında 20. Yılını kutlayan Pokemon, Pokemon Go adı altında artık Android ve iOS tabanlı akıllı telefonlar üzerinden de oynanabilir hale geldi. Pokemon Go piyasaya sürüldüğü andan itibaren sadece 1 haftada yüz milyonlarca insanın elinden düşürmediği bir oyun olmayı başardı. Oyun bu kadar popüler hale geldiği için oyun ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu bilgilendirici yazı içerisinde sizler için derledik.

Rus bir YouTube kullanıcısı, bir kilisede Pokemon yakalamak ve bununvideosunu internette paylaşmaktan dolayı hapis cezası ile karşı karşıya. The Guardian’ın haberine göre Ruslan Sokolovsky’nin videosu 11 Ağustos tarihinde yayınlandığından beri 900.000 kez izlendi ve Sokolovsky’nin, izleyicileri kilisede Pokémon Go oynamanın hapse girmelerine sebep olabileceği uyarısını yapan bir haberi bültenini yorumlaması ile başlıyor. Daha sonra da Sokolovsky kilisede birkaç Pokémon yakalamaya karar verdiğini ve bunun güvenli olduğuna ve yasalara aykırı olmadığına inandığını söylüyor.
Video YouTube’da paylaşıldıktan sonra polis, kanalında 300.000’in üzerinde üyenin yanı sıra, Rus kilisesini eleştiren bir geçmişe sahip olan Sokolovsky’yi takip etmeye başlıyor. İnceleme komitesinin Cumartesi günü yayınlanan açıklamasına göre 21 yaşındaki genç “nefret oluşturmak ve dini hassasiyetlere hakaret” ile suçlanmakta ve iki ay boyunca hapiste tutulacak. Ayrıca bu ceza 5 ay hapse kadar çıkabilmekteydi.

CETİNHABER

Anahtar Kelime:

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN