Samsung Galaxy Note 7’lerin Üretimi Durduruldu!

10 Ekim 2016
Samsung Galaxy Note 7’lerin Üretimi Durduruldu!

Dünyaca ünlü teknoloji markası Samsung ısınma ve patlama sorunu yaşayan son model telefonu Galaxy Note 7’nin üretimini durdurma kararı aldı.

Dünyaca ünlü teknoloji markası Samsung ısınma ve patlama sorunu yaşayan son model telefonu Galaxy Note 7’nin üretimini durdurma kararı aldı.

Samsung‘dan şok bir karar geldi. Geçtiğimiz ay dünyaca ünlü teknoloji markasının akıllı telefon sektöründeki son modeli olan Galaxy Note 7’nin ısınma ve patlama sorunu ortaya çıkmıştı. Özellikleri ile çıktığı andan itibaren teknoloji meraklılarının ilgi odağı hale gelen ve büyük satış rakamlarına ulaşan telefonda beklenmeyen bu sorun firmayı radikal kararlar almaya yöneltmişti.

None 7’nin ilk gelen şikayetleri Samsung‘da bir değişiliğe neden olmazken zamanla artan ısınma ve patlama şikayetleri üzerine firma önlem ve sorunun çözümü amacıyla ilk olarak Kore ve ABD’de satışının durdurulmasına karar vermişti. Daha sonrasında şikayetlerin çok olduğu bölge olan Türkiye’de de satış durdurma kararı alınmıştı. Satış durdurma kararından sonra dev firmadan yapılan açıklamada ısınma sorunu yaşayan Note 7 kullanıcılarının Samsung bayilerine giderek telefonlarını ücretsiz değiştirebileceklerini belirtmişti.

Öte yandan çıkan ısınma ve patlama problemi nedeni ile İsveç, Danimarka ve Norveç’in ortak havayolları olan İskandinavya Havayolları (SAS), yolcu ve uçuş güvenliği açısından Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesini yasaklamıştı.

Ancak Samsung tüm bu gelişmeler yaşanırken ne bu ısınma ve patlama sorununu giderebildi ne de gelen şikayetlerin sayısını azaltabildi. Şikayetlerin artması ve sorunun bir türlü çözülememesi sonrası firma flaş bir karar almak zorunda kaldı. Güney Kora haber ajanslarından Yonhap’ın haberine göre Note 7’lerin ısınma ve patlama sorununa bir çözüm bulunamaması, değiştirilen telefonların geriye aynı şikayetle gelmesi ve olumsuz raporlar nedeniyle dev firmanın Note 7’lerin üretimini geçici olarak durdurma kararı aldığını belirtti.

ÇETİN HABER

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN