Müşterileri Kandırarak Tamir Parası Alan Servis Fena Yakalandı

Son Güncelleme 14:20
20 Kasım 2016
Müşterileri Kandırarak Tamir Parası Alan Servis Fena Yakalandı

Her gün binlerce kişiye bakım ve tamir servisi veren Office Depot, sahte tamir işlemleri ile müşterilerini kandırdığı ortaya çıktı.

Amerika’da faaliyetine devam eden ve her gün yüzlerce kişiye tamir ve bakım servisi hizmetleri sunan Office Depot, son zamanlarda müşterilerinden defalarca şikayet gelmeye başladı. Şikayetler üzerine Amerika televizyon kanalı CBS, konuyla ilgili olarak bir araştırma başlattı ve Office Depot yakayı fena halde ele verdi.

YENİ BİLGİSAYARLAR İLE OFFİCE DEPOT’UN YOLUNU TUTTULAR

Müşterilerden gelen şikayetler, Office Depot’a gelen cihazlara kasıtlı olarak yanlış tanı koyduğu ve hizmetlerini satarak para kazanmaya çalıştığı üzerineydi. Müşterilerin bu şikayetleri eski Office Depot çalışanları tarafından onaylanınca da harekete geçen CBS ekipleri, yeni satın aldıkları bilgisayarlarla Office Depot’un yolunu tuttular.

“BİLGİSAYARINIZDA VİRÜS VAR, SİLMEMİZ GEREK”

Office Depot’un farklı bölgelerdeki şubelerine giden araştırma ekipleri, karşılaştıkları Office Depot çalışanlarından “Bilgisayarınızda virüs var, silmemiz gerek” tarzı cevaplar aldılar ve bu yöntem ile müşterileri 100 dolardan daha fazla olan hizmetleri satmaya çalıştılar.

ESKİ ÇALIŞANLAR BU TEZGAHI DOĞRULADI

Amerikalı televizyon kanalı CBS’nin araştırma ekipleri konu ile ilgili olarak bilgi almak için eski Office Depot çalışanlarıyla da görüştü. Çalışanlardan birisi, Office Depot’un daha fazla kazanç sağlamak için bu yönteme başvurduklarını ve tüm uyarılara rağmen uzun süredir bu tezgahı devam ettirdiğini söyledi.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Şikayetler üzerine CBS araştırma ekipleri Office Depot’un bu tezgahını ortaya çıkardı. Olayların ardından Office Depot, gerekli araştırmaların yapılacağını açıkladı.

Son Güncelleme 14:20 20/11/2016

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN