Google’dan Reklam Gelirlerini Arttırmak İsteyen Sitelere Kötü Haber

Son Güncelleme 12:00
15 Kasım 2016
Google’dan Reklam Gelirlerini Arttırmak İsteyen Sitelere Kötü Haber

Google, bundan sonra gerçeği yansıtmayan, yalan haber yayını yapan siteleri ağından uzaklaştıracağını açıkladı.

Google, tıklanma oranını ya da reklam gelirlerini arttırmak için yapılan yalan veya gerçeği yansıtmayan haberleri reklam ağından çıkaracağını bildirdi.

Özellikle sosyal medyada karşımıza çıkan “Şok Şok Şok!” tarzı haberler ile reklam geliri elde etmeye çalışan internet sitelerine yönelik yapılan bu duyuru, ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili yapılan ve gerçeği yansıtmayan haberlerin ortaya atılması sonrası etkili olduğunu düşünülüyor.

İNSANLARIN YANLIŞ YÖNLENDİRİLMESİ KABUL EDİLEMEZ

telefon3

Londra merkezli haber ajansı Reuters’ın yaptığı açıklamaya göre Google, pornografi, şiddet, nefret eylemleri/söylemleri yayınlayan web sitelerini uzak tuttuğu Adsense’ten, artık yalan, gerçeği yansıtmayan haber yayınlayan web sitelerini de Adsense’ten uzak tutacak.

Diğer web sitelerinin de bu durumdan etkilenmemesi için bunu aşama aşama yapacağını açıklayan Google, insanların yanlış yönlendirilmesinin ahlaki olarak da kabul edilemeyen bir durum olduğunu belirtti.

SOSYAL MEDYADA DONALD TRUMP’IN ÖLDÜĞÜNE DAİR HABERLER ÇIKMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri ABD Başkanı Donald Trump’a suikast yapıldığına dair haberler olmuştu. Söz konusu haberlerin yayılmasında tıklanma veya reklam geliri elde etmeye çalışan web sitelerinin etkisi büyük olmuştu.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN