Pokemon Karakterlerinin Anatomisini Çıkardılar

20 Ağustos 2017
Pokemon Karakterlerinin Anatomisini Çıkardılar

Büyük girişimlerin finans kaynağı olan Kickstarter’da bir proje pokemon karakterlerinin iç yapısının yani anatomisinin nasıl olduğunu ayrıntılarına kadar açıklıyor.

Pokemon hayranları için özel olarak oluşturulan bu proje, pokemon karakterlerinin anatomisinin ve iç yapısının nasıl olduğunu gösteriyor.

Pokenatomy ismindeki bu 300 sayfalık ciltli kitapta karakterler hakkında detaylı bilgiler yer alıyor.

MODERN BİYOLOJİ OBJEKTİFİ

Pokemonun hayranı olmasanız bile bu kitabı okumak büyük bir zevk veriyor. Çok ince şekilde oluşturulmuş ve süper detaylı ele alınmış bu kitap çok eğlenceli. Kitabın oluşturulmasında grafik sanatçısı Christopher Stoll ve fanlarının desteği büyük. Her yaştan kullanıcıya hitap eden bu kitap, karakterleri anlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmış.

Kitabın ciltli versiyonu 30 dolar. İsterseniz dijital kitap olarak 15 dolara da alabilirsiniz. Kitabın ayrıca imzalı ve deri ciltli versiyonu da bulunuyor. Sıkı pokemon hayranları için üretilen bu versiyonun fiyatı ise 50 dolar.

Günümüzde çılgın popüler bir kültür haline gelen Pokemon, 1995 yılında Satoshi Tajiri tarafından yaratıldı. Video oyunları için oluşturulan bu karakterleri ilk olarak onları yakalayıp evcilleştiriyorsunuz. Daha sonra savaşlarınızda kullanabiliyorsunuz. Kartları, animasyonları, filmleri ve uygulamaları yapılan Pokemon’un şimdi kitabı de çıkarıldı.

Geçtiğimiz sene ise Pokemon GO isimli uygulamaya piyasaya çıkarıldıktan yalnızca bir kaç hafta sonra 500 milyon kez indirilmişti. Kısa sürece çılgınlık haline gelirken, oyunla bağlantılı olarak ölümler de kaydedilmişti. Hindistan ve Malezya gibi ülkeler oyun yasaklanmış, dini liderler oyunun kumara dönüşeceğinden endişeliydi. Ayrıca nadir bulunan pokemon karakterlerinin şehir merkezlerinde olmasından dolayı, trafik sıkışması gibi olaylar da yaşanmıştı.

Uygulama son dönemlerde popülerliğini yitirmiş olsa da Japonya gibi ülkelerde hala etkin olarak oynanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Pokemon GO stadyumu oluşturularak Pokemon festivali düzenlendi ve festivale 2 milyondan fazla insan geldi.

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN