Volkan Şen’in Cezasında İndirim!

22 Temmuz 2016
Volkan Şen’in Cezasında İndirim!

UEFA, Fenerbahçe‘li Volkan Şen’in UEFA Avrupa Ligi’nde Braga Karşısında Gördüğü Kırmızı Kart Sebebiyle Verdiği Cezada İndirime Gitti.

Cezanın 31 Aralık 2016’dan 30 Eylül 2016’ya Çekildiği Açıklandı

UEFA, Volkan Şen’in cezasında indirime gitti. Fenerbahçe‘nin UEFA‘nın verdiği cezaya itirazı karşısında UEFA‘dan Fenerbahçe‘ye müjdeli haber geldi. Volkan Fenerbahçe‘nin UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final ikinci müsabakasında Braga’ya 4-1 yenildiği mücadelede kırmızı kart görmüş ve daha sonrasında olaylı hakem Ivan Bebek‘i itmişti. UEFA bu hareketleri üzerine başarılı futbolcuya 31 Aralık 2016’ya kadar Avrupa Kupaları’ndaki müsabakalardan men cezası vermişti. Bugün UEFA‘dan müjdeli haber geldi ve Volkan’ın 31 Aralık 2016’ya kadar olan cezası 30 Eylül 2016’ya çekildiği belirtildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Haberi Şu Şekilde Duyurdu:

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu müsabakaları kapsamında 17 Mart 2016 tarihinde deplasmanda oynadığımız Braga karşılaşması sonrası UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu futbolcumuz Volkan Şen’e, 31 Aralık 2016’ya dek oynanacak olan UEFA karşılaşmalarında yer almama cezası vermiştir.

Kulübümüz tarafından UEFA Tahkim Kurulu’na yapılan başvuru neticesinde, futbolcumuz Volkan’a verilen ceza 30 Eylül 2016 tarihine çekilmiştir. UEFA Tahkim Kurulu, kulübümüzün aldığı diğer cezaları ise onamıştır. Kamuoyunun bilgisine duyurulur.”

Böylece Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi ön eleme turlarını geçerse yahut geçemeyip yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek olursa Volkan Şen 30 Eylül’den sonraki müsabakalarda forma giyebilecek.

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN