TBF’nin Yeni Başkanı Hidayet Türkoğlu Oldu

26 Ekim 2016
TBF’nin Yeni Başkanı Hidayet Türkoğlu Oldu

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) başkanlık seçimlerinde aday olan Hidayet Türkoğlu, 143 oyun 113’ünü alarak yeni başkan seçildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun yeni başkanlık seçimlerinde tek aday olarak giren Hidayet Türkoğlu, oyların 143’den tam 113’ünü alarak başkanlık koltuğuna oturdu. Kararın ardından Türkoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlığına da devam edeceğini açıkladı.

Seçim sonuçlarının ardından açıklama yapan Hidayet Türkoğlu, hayatının en mutlu günü olduğunu ifade ederek, kendisine destek olan herkese teşekkür etti.

Hidayet Türkoğlu’nun başkanlığındaki TBF Yönetim Kurulu’nda ise Ali Aslan, Arda Ermut, Kemal Akar, Ülkan Delikan, Yılmaz Argüden, Özden Pelister, Methi Bengisu, Mert Çetinkaya, Emre Hüseyin Soyuer, Hüseyin Beşok, Dinçer Çetintaş, Yahya Üstün, Güçlü Gökozan, Mehmet Fatih Öztürk’ün isimleri yer aldı.

HİDAYET TÜRKOĞLU’NUN SEÇİM SONUÇLARININ ARDINDAN YAPTIĞI AÇIKLAMA

hidayet-turkoglu-tbf-baskanlik-secimi

Hidayet Türkoğlu yaptığı açıklamada, dünyanın en önemli arenalarında, NBA finallerinde bile şu anda heyecanlandığı kadar heyecanlanmadığını belirterek, “Bugün Türk basketbolunu hep birlikte daha ileriye taşımak için bir aradayız. Bildiğiniz gibi sahalarda sadece sporcu olarak vakit geçirmedim. NBA sayesinde basketbol dünyasının en iyi pazarlama, sponsorluk, sosyal sorumluluk ve taraftar projelerinin bir parçası olarak kendimi bugünlere hazırladım.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN DANIŞMANLIĞINA DEVAM EDECEK

NBA’de geçirdiği 15 yılın sonunda, Türkiye’ye dönüşüyle camia tarafından TBF İcra Kurulu Başkanı olarak karşılanmanın eşsiz gururunu yaşadığını aktaran Türkoğlu, “Kısa sürede pek çok projede görev aldım. Kulüplerimizin, oyuncularımızın ve takımlarımızın ihtiyaçlarını anlamak için incelemelerde bulundum. Bu tecrübelerin ardından hayatımın en kıymetli görevine, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın spor başdanışmanlığına atandım. Spora gönül vermiş Sayın Cumhurbaşkanımız ile basketbol projelerimizi de değerlendirme şansı buldum. Bu görevimi gelecek günlerde de gururla yerine getirmeye devam edeceğim.” değerlendirmesinde bulundu.

“TÜRK BASKETBOLUNU HAK ETTİĞİ YERE TAŞIMAYA SÖZ VERİYORUZ”

TBF’nin Türkiye’nin en başarılı federasyonu olduğunu dile getiren Türkoğlu, “Gerek ev sahipliği yaptığımız organizasyonların kalitesi, gerekse sportif başarılarımız sayesinde önemli bir konuma geldik. Basketbolumuzu bu düzeye taşıyan geçmiş dönem başkanlarımıza, yönetim kurullarına ve emeği geçen herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ancak çözülmeyi bekleyen sorunlarımız ve iyileştirilmesi gereken alanlarımız var. Omuz omuza yürümemiz gereken uzun bir yolculuktan bahsediyorum. Federasyon olarak şeffaf, herkese eşit mesafede, yenilikleri açık ancak cesur kararların da altına imza atacak bir yönetim kuruyoruz. Başarı, iyi bir takım oyununu gerektirir. Bugün huzurunuzda TBF yönetimine çalışma arkadaşlarımla beraber aday olurken, ilkeli çalışmaya, etik değerlere sadık kalmaya ve Türk basketbolunu hak ettiği konuma taşımaya söz veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN