Messi ve Babasına 21 ay Hapis Cevazı Verildi

6 Temmuz 2016
Messi ve Babasına 21 ay Hapis Cevazı Verildi

Dünyaca ünlü Barcelona’nın futbol yıldızı Lionel Messi ve babasına İspanya’da vergi kaçırdıkları nedeniyle 21 ay hapis cezası verildi.

Barcelona’nın Arjantinli oyuncusu Lionel Messi’ye 21 hapis cezası verildi.

Haziran 2013’de başlayan reklam gelirlerinden 2007-2009 yıllarında 4.1 milyon Euro tutarında vergi kaçırma suçundan Messi ve menejerliğini yapan babasına soruşturma açılmıştı.

Barcelona Mahkemesi’nde bugün görülen davada karar sonuçlandı. Messi ve babası Jorge Horacio 21’er ay hapis cezası verildi.

Fakat ünlü futbolcunun cezası iki yılı aşmadığından hapis yatmaları beklenmiyor.

Barselona’daki mahkeme, Messi ve babası Jorge’yi üç farklı vergi kaçakçılığı ithamından suçlu buldu.

Barcelona’nın 29 yaşındaki futbolcusu Messi, hapis cezasının yanı sıra 2 milyon euro para cezasına, babası Jorge de 2007-2009 yılları arasında İspanya’yı 4.1 milyon euro dolandırmaktan, 1.5 milyon euro para cezasına çarptırıldı.

İspanya’da iki senenin altındaki hapis cezaları denetimli serbestlikle geçirilebiliyor.

Dolasıyla Messi ve babasının gerçekten hapse girmesi beklenmiyor.

Messi ile babası, ayrıca gelirlerini gizlemek için vergi cennetleri Belize ve Uruguay’ı kullandıkları suçlamasıyla milyonlarca euro para cezasıyla karşı karşıya.

‘Şansı yüksek’

Messi’nin avukatları karardan birkaç saat sonra yayımladıkları yazılı açıklamalarında “Hüküm doğru değil ve temyizin savunmamızın doğru olduğunu göstereceğinden eminiz” dedi.

Avukatlar ayrıca “Temyizin başarılı olma şansı yüksek” diye ekledi.

Messi, Barcelona takımında yılda yaklaşık 36 milyon euro kazanıyor. Geçen yıllardaki yaklaşık 315 milyon euroluk geliri, Messi’yi, Forbes dergisinin dünyanın en çok kazanan sporcuları listesinde 10’uncu sıraya çıkardı.

Barcelona’dan Messi’yle ilgili yapılan açıklamada Messi ile babasına tam destek verdiklerini söyledi ve Messi’nin davaya konu olan suçlardan sorumlu olmadığını ifade etti.

Messi mahkeme sırasında mali işlerinin yönetimi hakkında “hiçbir şey bilmediğin ve “sadece futbol oynadığını” savunmuştu.

CETİNHABER

Anahtar Kelime:

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN