Beşiktaş ile Bursaspor Arasındaki Yasak Kalktı

Son Güncelleme 20:06
15 Kasım 2016
Beşiktaş ile Bursaspor Arasındaki Yasak Kalktı

Beşiktaş ve Bursaspor arasındaki taraftar yasağı kaldırıldı. Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, yasağın kaldırılmasının ardından Fikret Orman ve yönetime teşekkür etti.

Bursaspor ve Beşiktaş arasındaki devam eden taraftar yasağı kaldırıldı. Bursaspor Kulüp Başkanı Ali Ay, yasağın kaldırılması sonrası İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’na, Fikret Orman’a ve yönetime teşekkür etti.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ay’ın yaptığı açıklamada, İstanbul Spor Güvenlik Kurulunun düzenlediği toplantıda Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında 10 Aralık saat 19:00’da oynanacak olan Beşiktaş-Bursaspor mücadelesinde, Bursaspor taraftarının Vodafone Arena stadına alınması yönünde karar aldıklarını belirtti.

KARAR SONRASI KULÜP BAŞKANI SEVİNÇLERİNİ DİLE GETİRDİ

Taraftar yasağının kaldırılması için Beşiktaş Kulubü Başkanı Fikret Orman ile  2-3 ay önce görüşme yaptıklarını belirten Ali Ay, yasağın kaldırılması sonrası sevinçlerini dile getirdi. Ali Ay’ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Biz Fikret başkan ile bu yasağın kalkması için konuşmuş ve karar almıştık. Konu İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulunda da görüşüldü ve yasağın kalkmasına yönelik resmi karar alındı. Beşiktaş maçında deplasman yasağı kararının kalkması nedeniyle İstanbul İl Spor Güvenlik Kuruluna, Fikret Orman ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Ligin ikinci yarısında Beşiktaş taraftarını da Bursa’ya bekliyoruz. Artık her iki takım taraftarının maçlarda olay çıkarmadan sadece takımlarını desteklemelerini istiyoruz. Bizim bütün amacımız taraftarlarımızın takımlarının maçlarından mahrum kalmamaları.”

BURSASPOR KULUBÜ TARAFTAR YASAĞININ KALDIRILDIĞINI RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN DUYURDU

bursaspor-taraftari

Kulubün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ise: “Beşiktaş ile Bursaspor takımları arasında uygulanan misafir takım seyircisi getirilmemesi kararı kaldırılmış olup, bahse konu müsabakaya misafir Bursaspor taraftarları aldırılacaktır. Misafir seyirci Bursaspor taraftarlarına bin 900 adet bilet satışı yapılacaktır. Bilet satışları Bursaspor Kulübü organizasyonunda yapılacaktır. Müsabaka günü misafir seyirci Bursaspor taraftarlarına Vodafone Arena’da tek geçişlik pass kart satışı kesinlikle yapılmayacaktır. Daimi ve tek geçişlik kartlar taraftarların yanında olacaktır. Misafir takım seyircisine satışı yapılan biletlerin başka bir Passolig kartına transferi engellenecektir. Bursaspor Kulübü, müsabakayı izlemeye gelecek Bursaspor seyircilerinin geliş-gidiş ve diğer tüm organizasyonlarını gerçekleştirecek ve bu organizasyonları İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile paylaşacaktır. Organizasyon ayrıntıları basın, yayın, sosyal medya gibi kitle iletişim araçları ile Bursaspor Kulübü tarafından taraftarlarına duyurulacaktır.” cümlelerine yer verildi.

Son Güncelleme 20:06 15.11.2016

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN