Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş’tan Önemli Açıklamalar

11 Temmuz 2016
Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş’tan Önemli Açıklamalar

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu Sonrasında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Kurtulmuş, Karayılan olarak bilinen Bahoz Erdal’ın öldürüldüğüne dair açıklamalarda da bulundu. “Bahoz Erdal’ın öldürüldüğü haberlerini bizde duyuyoruz. Fakat bu bilgiler teyit edilirse resmi açıklamalar yapılır. Bunlar teyide muhtaç bilgilerdir” şeklinde konuştu.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un Konuşmalarından Satır Başları

Srebrenitsa katliamının yıl dönümü nedeniyle cenaze törenleri yapılıyor ve o büyük trajedi bir kere daha hatırlanıyor. Avrupa’nın göbeğindeki bu insanlık dışı barbarca saldırı bir kez daha lanetleniyor. Srebrenitsa’da şehit edilen Boşnak kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Srebrenitsa insanlığın ortak acısıdır.

Bayramda Yaşanan Trafik Kazaları

Henüz bayram başlamadan çok sayıda trafik kazaları gerçekleşti. Çok sayıda vatandaşımızın bayram dolayısıyla yaptığı seyahatlerde kaza sonucu yaşamını yitirdiğini görüyoruz. Hepsine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Fakat ölümlü trafik kazaları sayısında ciddi oranda düşüşler var. Bunda yolların iyileşmesi büyük etken. Türkiye’de ölümlü trafik kazalarını en aza indirmeye çalışıyoruz. Bunun için elimizden gelini yapmaya gayret edeceğiz.

AB’ye Girmekten Vazgeçmeyeceğiz

Avrupa Birliğinde yaşanan olaylardan dolayı üzüntü duyuyoruz. Fakat ne olursa olsun AB ile Türkiye ilişkileri sürecektir. Türkiye bu konuda elinden gelini yapacaktır. 6 aylık süre içinde 2 tane fasıl açılmıştır. Türkiye terörle mücadeleye ne olursa olsun devam edecektir.

Mısır İle İlişkiler

Mısırla olan ilişkilerin düzelmesini istiyoruz fakat Mısır’daki demokrasiyi çöpe atan rejimin yaptıklarını gözden geçirmesi gereklidir.

Almanya İle İncirlik Krizi

İncirlik Üssündeki konu bizce askeri bir konudur. Almanya‘da ise asker gönderip göndermemek tamamen Alman Parlamentosunun kararıdır. Alman askerinin ziyaret edilmesi de Almanya için siyasi bir konudur. Arada farklılıklar olduğundan Alman heyetinin İncirlik’e ziyareti olmamıştır.

Suriyelilere Vatandaşlık Verilmesi

Suriyeli mülteciler Türkiye’yi güvenli liman olarak görmektedir. Bu konuda Türkiye mültecilerin temel ihtiyaçlarını giderme konusunda çalışmalar yaptığı biliniyor. Vatandaşlık verilmesi konusunda çalışmalar henüz tamamlanmadı. Herhangi bir çalışma netleşmiş değil. Bu çalışmayı da İçişleri Bakanlığı yürütüyor.

Bahoz Erdal İddiası

Karayılan olarak bilinen ve pkk elebaşlarından olan Bahoz Erdal’ın ölümü hakkında kesin bir bilgi elimizde henüz yok. Bunlar teyide muhtaç bilgilerdir. Herhangi bir bilgi alınırsa resmi açıklama yapılır.

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

1 Yorum - "Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş’tan Önemli Açıklamalar"

avatar
Ali
Ziyaretçi

suriyelilere vatandaşlık verilirse yandık

wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN