Sağlık Bakanlığından Açıklama: 5 Bin 581 Personel Görevinden Uzaklaştırıldı

27 Temmuz 2016
Sağlık Bakanlığından Açıklama: 5 Bin 581 Personel Görevinden Uzaklaştırıldı

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 5 Bin 581 sağlık personelinin görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, resmi yazı yayınladı. Yazıda 115’i yönetici, 1504’ü hekim toplam 5.581 Sağlık Bakanlığı personeli görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Sağlık Bakanlı Recep Akdağ tarafından yapılan yazılı açıklamada, 115’i yönetici, 1504’ü hekim toplam 5.581 Sağlık Bakanlığı personeli görevinden uzaklaştırıldığı denildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan Yapılan Açıklama

FETÖ/PDY terör örgütü 15 Temmuz 2016’da milletin iradesine, canına ve malına kastederek darbe teşebbüsünde bulunmuştur. Bu ihanet ve terörle mücadele çerçevesinde alınması zaruri olan kamu güvenliğine ilişkin tedbirler olarak FETÖ/PDY terör örgütüne mensubiyeti veya bunlarla irtibatı olan Bakanlık personelinin tespiti için yoğun bir çalışma yürütülmektedir. İlgili Kanun Hükmünde Kararname uyarınca haklarında nihai değerlendirmeleri yapmak üzere 115’i yönetici, 1504’ü hekim toplam 5.581 Sağlık Bakanlığı personeli görevinden uzaklaştırılmıştır.

Darbe teşebbüsünün ilk dakikasından itibaren sağlık hizmeti verilmesinde olağanüstü gayret gösteren sağlık personeline teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı ve yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum.
Mücadeleyi kararlılıkla devam ettirerek milli irade nöbetini günlerdir sürdüren milletimize şükranlarımı sunuyorum.
Milletin iradesine, geleceğine ve vatandaşlarımızın hayatına kastederek vatan evlatlarını şehit eden ve yaralayarak gazi olmasına sebep olan zalim terör örgütüne karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Prof. Dr. Recep AKDAĞ
T.C. Sağlık Bakanı

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN