Kahramanmaraş’ta İçme Suyundan 5 Bin Kişi Hastanelik Oldu

28 Ağustos 2016
Kahramanmaraş’ta İçme Suyundan 5 Bin Kişi Hastanelik Oldu

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 5 bin vatandaş mide bulantısı ve yüksek ateş nedeniyle hastaneye başvurdu. Vatandaşların şikayetlerinin nedeni içme suyundan kaynaklandığı iddia ediliyor.

Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde 5 bin kişi baş dönmesi, mide bulantısı ve yüksek ateş şikayeti nedeniyle hastanelere başvurdu. Serum tedavisi uygulanan vatandaşların bir kısmı taburcu edilirken, şikayetlerin nedeni içme suyundan kaynakladığı iddia edildi.

Elbistan ilçesinde çok sayıda vatandaşların hastanelerde acil servislere akın etmesi nedeniyle acil sağlık personelleri ve aile sağlık ocakları göreve çağrıldı. Vatandaşların bir çoğu ise taburcu edildi…

KONUYLA İLGİLİ VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili valilikten yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada içme suyundan numuneler alındığını ve araştırmaların başlatıldığı belirtildi. Öte yandan valilik vatandaşların içme suyunu kaynatarak tüketmeleri gerektiğini söyledi.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

“İshal, bulantı, karın ağrısı gibi şikayetler ile ilgili hastanelerimize ve aile hekimliklerimize müracaat eden vatandaşlarımızın hiçbirinde hayati tehlike söz konusu olmayıp, gerekli tıbbi müdahaleler yapılarak taburcu edilmişlerdir. Ayrıca İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce su numuneleri alınarak Halk Sağlığı İl Müdürlüğümüze gönderilmiş ve detaylı laboratuvar çalışması yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın laboratuvar sonuçları kesinleşinceye kadar içme suyunu kaynatarak kullanması uygun görülmektedir.

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığımızca da konu ile ilgili gerekli adli işlem ve soruşturma başlatılmıştır. Kahramanmaraş Valiliğimiz koordinesinde,Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediyesi, KASKİ, Sağlık Kuruluşları ve ilgili birimlerle kriz merkezi oluşturulmuş olup sorunun kaynağının tespiti ve gerekli tedbirlerin alınması ile ilgili çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.”

ÇETİN HABER

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN