Baş Ağrılarına Alternatif Çözümler:

29 Temmuz 2016
Baş Ağrılarına Alternatif Çözümler:

Baş Ağrısı, Günümüz Yaşam Koşullarında Her Yaştan Bireyin Dert Yakındığı Bir Durum Haline Gelmiştir.İlaçla Tedavisi Dışında Alternatif Çözüm Yolları da Vardır.

Baş ağrısı, günümüz yaşam koşullarında her yaştan bireyin, küçük çocukların dahi dert yakındığı bir durumdur. Yoğun iş hayatı, günlük yaşam tarzı, çalışma ortamı, yoğun teknolojik alet kullanımı gibi bir çok nedeni vardır. Ağrı kesici haplar, tabletler, kapsüller baş ağrıları ile mücadelede en yaygın yöntemdir.Kullanım miktarı ve şekli hastanın durumuna göre değişkenlik gösterir. İlaç tedavisi dışında başvurulabilecek alternatif yollar da vardır.

Baş Ağrılarına Alternatif Çözümler

Vücudun susuz kalması baş ağrılarının nedenlerinden birisidir. Bu sebeple baş ağrısı yaşıyorsanız öncelikle bol su tüketimine dikkat etmeli ve vücudun su dengesini sağlamasına yardımcı olmalısınız.

Duruş bozuklukları, boyun gerilmeleri de baş ağrılarına neden olabilir.Bu durumlar da basit boyun egzersizleri ağrının hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Yoğun stres, uykusuzluk ve açlıkta baş ağrılarının nedenleri arasındadır. Bu durumlar da ise uyumadan önce yastığa damlatılan bir kaç damla lavanta yağı rahatlamayı ve ağrının hafiflemesini sağlayacaktır.

Migren sebebi ile baş ağrılarında ise yapılması gereken karanlık ve sessiz bir ortamda dinlenmektir.Bunun dışında ılık duş vücudun gevşemesini sağlayarak ağrıyı hafifletecektir.

Bitkisel Çözümler

Ufak ağrılar da bile çözümü ilaç kullanımında aramak, ilerleyen süreçlerde kişiyi ilaca karşı bağımlı hale getirecektir. Bu sebeple de ilaç kullanımından önce alternatif yollar denenmeli, son çare olarak ilaç kullanılmalıdır.

Kedi Otu             :   yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi vardır.

Sarı Kantaron   :   doğal antidepresan olarak bilir.Çay formunda tüketilmelidir.

Zencefil              :   baş ağrısını geçirmek için değil, önlemek için kullanılır.

Nane                  :    ağrıyı geçirmek için yağ şeklinde ağrıyan  bölgeye sürülerek kullanılmalıdır.

Bitkisel Çaylar :    lavanta, melisa ve papatya çayları stres sebebi ile oluşan baş ağrılarına iyi gelir.Günde en fazla iki fincan içilmelidir.

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN