Saadet Partisinin Yeni Genel Başkanı Belli Oldu!

Son Güncelleme: 15:16
30 Ekim 2016
Saadet Partisinin Yeni Genel Başkanı Belli Oldu!

Saadet Partisi yeni genel başkanı belli oldu. Partinin genl başkanlığına 6. Olağan Kongresi’nde, oy kullanan 891 delegenin 871 oyunu alan Temel Karamollaoğlu seçildi.

Saadet Partisi’nin yeni genel başkanı, 6. Olağan Kongresi’nde yapılan seçimde Temel Karamollaoğlu olarak belirlendi.

Kongrede konuşan Karamollaoğlu, geçmişte kendisiyle ilgili birtakım yanlış tariflerin yapıldığını belirterek, “Şunu herkes bilsin ki Madımak da bizim acımızdır, Başbağlar da bizim acımızdır, Roboski de bizim acımızdır. Biz evlatlarını kaybeden bütün kardeşlerimizin acısını paylaşırız.” dedi.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU KİMDİR?

saadet-partisi-1

Temel Karamollaoğlu kimdir, nerelidir, kaç yaşında ve mesleği nedir?

1941 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Manchester Üniversitesi UMIST Tekstil Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi, aynı üniversitede yüksek lisans yaptı. DPT Uzmanlığı, Sanayi Bakanlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü, Müsteşar Muavinliği, Serbest Müşavirlik, Özel Sektör Yöneticiliği, Sivas Belediye Başkanlığı, 5.(XVI), XX. ve XXI. Dönem Sivas Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve 5 çocuk babası.

Refah Partisi Belediye Başkanlığı döneminde yaşanan Sivas Katliamı sırasındaki tavrından dolayı yoğun eleştirilere hedef olmuş ancak hakkında dava açılmamıştır. Daha sonra Refah Partisi’nden milletvekili seçilmiştir.

saadet_partisi_genel_baskan_adayi_temel_karamollaoglu_kimdir_24102016589

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN