Bozdağ’dan NATO Toplantısında HDP’li Vekile Ayar!

Son güncelleme 15:10
19 Kasım 2016
Bozdağ’dan NATO Toplantısında HDP’li Vekile Ayar!

NATO Parlamenter Asamblesi toplantısında gergin anlar yaşandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile HDP’li Ziya Pir arasında tartışma yaşandı. HDP’li vekil laf attı Bakan Bozdağ topa tuttu.

Bugün düzenlenen NATO Parlamenter Asamblesi  toplantısında soruları yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP’li vekilin laf atmasıyla toplantıda gergin anlar yaşandı.

“SİZİN VEKİLLERİNİZ TERÖRİST CENAZESİNE OMUZ VERSE NE DENİR?”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bazı HDP milletvekillerinin tutuklanması ve belediye başkanlarının görevden alınmasıyla ilgili sorulara yanıt verirken “Mahkeme çağrısına uymayanlarla ilgili zorla getirme kararı uygulandı. Bütün ülkelerde mahkeme davetine uymayana bu yapılır” ifadelerini kullandı. Bazı HDP’li vekillerin masum insanları katleden teröristlerin cenazesine katıldığını belirten Bozdağ,” İngiltere’de, Almanya’da bir parlamenter, onlarca vatandaşı öldüren teröristin cenazesine gitse, cenazesine omuz verse ne denir” diye sordu.

“BELEDİYE KAYNAKLARI TERÖR ÖRGÜTÜNE AKTARILDI”

Bakan Bozdağ, mahallelerde hendek kazan teröristlerin belediye araçlarıyla kaçtıklarını bazı belediyelerin belediye kaynaklarını terör örgütüne aktardıklarını da söyledi. Bu sırada salonda bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, Bozdağ’a laf attı. Bozdağ, Pir’e dönerek, “Bunların hepsini yapıyorsunuz. Hepsini yapıyor belediyeler. Patlayan araçlarda belediyelerin araçlar var” yanıtını verdi.

583017350f25444bd8ec7b4d

“PİR: İSPAT ET, İSTİFA EDERİM”

Bozdağ’ın konuşmasının ardından söz alan Pir, ” Zorla gözaltına alınan bir milletvekili olarak konuşuyorum, sayın bakan, ‘bir çağrı tebliğ edildiğinde buna uymazlar zorla mahkemeye götürülürler ‘diyor. Bu doğrudur. Hukuk budur. Bana, Ziya Pir olarak evine, makamına, ya da avukatına bir çağrının tebliğ edildiğini ıspat edin, ben Pazartesi TBMM’ye gidip istifa edeceğim” dedi.

Pir’in konuşması devam ederken basın kuruluşlarına yapılan ortak yayın kesildi.

Son güncelleme 15:10 19.11.2016

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN