TSK: Yönetime El Koyduk!

15 Temmuz 2016
TSK: Yönetime El Koyduk!

TSK’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada yönetime el konulduğu bildirildi!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin internet sitesinden yapılan açıklamada yönetime el koyduğunu açıkladı.

TSK imzalı açıklama şöyle:

“Türk Silahlı Kuvvetleri; anayasal düzeninin, demokrasinin, insan hak ve özgürlüklerinin tekrar temin ve tesisi; ülkede hukukun üstünlüğünün yeniden hakim kılınması; bozulan asayiş düzeninin tekrar sağlanması; maksadıyla ülke yönetimine bütünüyle el koymuştur.
Tüm uluslararası anlaşmalarımız ve taahhütlerimiz geçerliliğini korumaktadır. Tüm dünya ülkeleri ile iyi ilişkilerimizin devam edeceğini temenni ederiz.”

Saat 00:00 sularında TRT ekranlarından ‘Yurtta Sulh Konseyi’ adındaki grubun darbe açıklaması okundu. Yönetime el konulduğu bildirildi.tsk

AA: GENELKURMAY REHİN

Öte yandan Anadolu Ajansı “Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın rehin durumda olduğuna” dair bir haber geçti.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Genelkurnay Başkanlığı’na akredite gazetecilere gönderdiği e-mail ile ülke yönetimine el koyduğunu açıkladı.

Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, “Bu bir kalkışmadır, darbe değidir. Bunu yapanlar en ağır bedeli ödeyeceklerdir” açıklamasını yaptı.

Türkiye, 12 Eylül 1980’den yaklaşık 36 yıl sonra ilk kez darbe girişimine sahne oldu.

İstanbul’da jandarma birliklerinin iki boğaz köprüsünü de 21:30 sıralarında Anadolu’dan Avrupa’ya geçiş yönünde kapatmalarıyla kamuoyunun farkına vardığı gelişmeler Ankara semalarında savaş uçaklarının TBMM, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve MİT Müsteşarlığı üzerinde 100 metreye kadar inerek alçak uçuş yapmaya başlamalarıyla netlik kazanmaya başladı.

Ankara Kızılay’daki Genelkurmay Başkanlığı karargâhının önüne çıkan yolların kapatılmasıyla devam eden gelişmeler sırasında Başbakanlık MİT Müsteşarlığı’nın bulunduğu Yenimahalle ilçesinde alçak uçuş yapan helikopterlerden ateş açıldığı haber verildi.

MİT’ten de askeri helikoptere ateş açıldı.

Eş zamanlı olarak İstanbul’da 1. Ordu Komutanlığı’na bağlı zırhlı birlikler Atatürk Havalimanı’nı girişlere kapattı, zırhlı araçlarla emniyet birimleri ve çevik kuvvet birimleri kuşatmaya alındı.

 

Anahtar Kelime:

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN