TFF’de Şok İstifa!

31 Temmuz 2016
TFF’de Şok İstifa!

Türkiye Futbol Federasyonu’nda İstifa Krizi Yaşanıyor. Yapılan Açıklamada Tüm Kurul Üye ve Başkanlarının İstifa Ettiği Belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nda istifa krizi yaşanıyor. Yapılan açıklamada tüm TFF kurul üye ve başkanlarının istifa ettiği belirtildi.

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında FETÖ Terör Örgütü mensuplarına yönelik operasyonlar hızla devam ediyor. Bu operasyonların kapsadığı alan da gün geçtikçe genişliyor.

Bu kez ise spor sarsıldı. Önceden de bazı futbol adamları TFF’nin bünyesinde FETÖ/PDY örgütüne mensup insanların olabileceğini belirtmişti. 15 Temmuzdan sonra bu iddialar artık daha da fazla konuşulmaya başlandı.

Devlet de bu operasyonlara hız vermekte iken bugün şok bir gelişme yaşandı. Türkiye Futbol Federasyonu’nda tüm kurul üyeleri ve başkanlarının istifa ettiği açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Yapılan Açıklama:

Bilindiği üzere 15 Temmuz’da milletimize ve demokrasimize yönelik darbe girişiminin ardından ülkemizde kamu sektörü ve özel sektörde yer alan tüm kurum ve kuruluşlarda çalışan personele Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında güvenlik incelemeleri yapılmaktadır. Federasyonumuzun tüm çalışanları, Federasyonumuz bünyesinde görev alan tüm müsabaka görevlileri ve atanan kurulların başkan ve üyeleriyle ilgili bilgiler ilk iş olarak devletimizin ilgili kurumlarıyla tekrar paylaşılmıştır.

Bu olağanüstü dönemde, yürütülmekte olan güvenlik incelemesinin selameti için Federasyonumuz tarafından atanan tüm kurulların (Tahkim Kurulu, PFDK, UÇK, Etik, Kulüp Lisans, MHK, Temsilciler Kurulu, Sağlık Kurulu, Dopingle Mücadele Kurulu, Engelliler Koordinasyon Kurulu ve Dış İlişkiler İcra Kurulu) başkan ve üyeleri istifalarını Federasyonumuza sunmuştur.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz ederiz.

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN