Sosa Fikret Orman’la Görüşmek İstiyor

14 Temmuz 2016
Sosa Fikret Orman’la Görüşmek İstiyor

Arjantinli Jose Sosa Geleceğiyle Alakalı Olarak Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’la Görüşme Talebinde Bulundu.

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında başlanan kampa katılmayan Jose Sosa takımdaki geleceği ve Milan’ın transfer temaslarıyla ilgili Fikret Orman‘dan bire bir randevu istedi.

Ailesi tedirgin

Yeni sezon hazırlık kampına katılmayan Jose Sosa’nın geleceği merak konusu. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan bombalı saldırının ardından ailesiyle birlikte Türkiye’ye gelmeyen Arjantinli futbolcu takımdan ayrılmak istediğini belirtmişti. Daha sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Arjantinli futbolcu, ailesinin İstanbul’da yaşanan terör saldırısından sonra Türkiye’ye gelmek istemediğini açıklamıştı.

Beşiktaş başkanı Fikret Orman ise Gökhan Gönül’e düzenlenen imza töreninde dün bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Başkan Orman, futbolcunun daha 2 yıllık sözleşmesi bulunduğunu ve oyuncuyu satmak gibi bir niyetleri olmadığını söylemişti. Daha sonrasında Sosa’ya tepki gösteren Fikret Orman sözleşmesi bulunan bir oyuncuya Milan’ın oyuncu değil kendileriyle görüşmeleri gerektiğini ve Arjantinli oyuncunun da Milan ile görüşmüş olmasını yanlış bulduğunu belirtti.

Başkan görüşmeyi reddediyor

31 yaşındaki oyuncu dün Fikret Orman‘ın yaptığı sert açıklamalardan sonra yumuşamış gibi görünüyor. Zira oyuncu bugün menajeri aracılığıyla başkan Fikret Orman’la sadece kendisi ve başkanın bulunacağı bir toplantı talebinde bulundu. Arjantinli futbolcu yapılacak böyle bir görüşmenin sağlıklı bir sonuç doğuracağına ve durumun netlik kazanacağı görüşünde.

Ancak başkan Fikret Orman ise böyle bir görüşmeyi ilk etapta reddetti. Başkan, yaptığı açıklamalar dışında bir durumun söz konusu olmayacağını ve görüşmenin de gereksiz olduğunu düşünüyor. Başkan, iki tarafın da temaslarını menajer aracılığıyla giderilebileceğini söyleyip görüşmeyi reddediyor.

Belirsizlik bir süre daha devam edecek

Başkan Fikret Orman’ın bu tutumu karşısında belirsizlik bir süre daha devam edeceğe benziyor. İki tarafında anlaşamaması üzere Sosa’nın geleceğinin ne olacağı da merak konusu olacak. Eğer Beşiktaş kulübü Sosa’nın satışına izin vermezse Sosa takıma dönmek zorunda kalacak. Eğer Arjantinli oyuncu o zaman da takıma dönmeyi reddederse oyuncuya para cezası ve süresiz kadro dışı gibi cezaların geleceği söz konusu olacak.

Ayrıca Türkiye’ye dönmeyi istemeyen futbolcu için Milan teklifini 5 milyon Euro civarına çıkartmıştı. Ancak Beşiktaş yönetimi bu rakamın az olduğunu belirterek 31 yaşındaki oyuncu için 8-8.5 milyon Euro’nun aşağısındaki bir teklifi değerlendirmeye almayacaklarını söylediler. Eğer Milan kulübü teklifini yükseltmezse Sosa için Çin veya Arap ülkelerinden gelebilecek yüksek miktarda tekliflerle oyuncunun takımdan gönderilmesine sıcak bakılabilir.

 

Anahtar Kelime: , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN