Sıcak Yaz Günlerinde Sıcak İçecek

31 Temmuz 2016
Sıcak Yaz Günlerinde Sıcak İçecek

Yaz Sıcaklarının Artmasıyla Beraber Serinlemek İçin Soğuk Bir Şeyler Yemek Veya İçmek İsteriz. Ancak Bilinenin Aksine Sıcak İçecek İçmenin Daha Faydalı Olduğu Kanıtlandı.

Yaz sıcaklarının artmasıyla birlikte serinlemek amaçlı soğuk içecekler içilir. Ancak bilinenin aksine sıcak içecek içmek daha yararlıdır. Dr. Ollie Jay tarafından yapılan bir araştırmaya göre, soğuk şeyler yemek ya da içmek vücudun sıcaklığını arttırdığı için daha çok terletir. Araştırma için yapılan deneyde, deneklere sıcak ve soğuk içecekler içirilerek vücut sıcaklığı üzerindeki etkileri incelendi ve sıcak içeceğin sindirilmesinden sonra vücut sıcaklığını azalttığı görüldü.Sıcak şeyler içildiğinde daha fazla terlendiği fakat fazla terleme sonrasında vücut ısısının dengelendiği ve vücudun serinlediği görüldü. Soğuk şeyler tüketildiğinde ise vücut sıcaklığı dengelemeye çalışır ve vücut sıcaklığı artar.

Ayrıca egzersizden önce soğuk içecekler içmek performansınızı düşürür. Bu sebeple egzersiz  öncesinde sıcak şeyler içmelisiniz ki hem vücut sıcaklığınız dengelensin hem de metabolizmanız hızlansın.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN