Google’dan Görüntülü Konuşma Uygulaması: Duo

16 Ağustos 2016
Google’dan Görüntülü Konuşma Uygulaması: Duo

Google, bu sene gerçekleştirdiği geliştirici konferansında Duo isimli görüntülü konuşma uygulamasını tanıtmıştı. Google  geçtiğimiz günlerde Duo’yu kullanıcıların hizmetine sundu.

Google bu yıl gerçekleştirdiği geliştirici konferansında Duo isimli görüntülü konuşma uygulamasından bahsetmişti. Google, Duo isimli uygulamasını kullanıcıların hizmetine sundu.

Duo’yu diğer görüntülü konuşma uygulamalarından ayıran bir çok farklılığı bulunmakta. Sadeliği ve hızlı oluşu bunlardan sadece bir kaçı…

Bir diğer en önemli özelliklerinden birisi ise, uygulamayı kullanırken internet bağlantınız yavaşlasa dahi görüntü kalitesinde bir düşüş yaşanmıyor. Öte yandan uygulamayı kullanırken mobil internetten wifi’ye geçişlerde yada wifi’den mobil internete geçişlerde görüşmede bir aksaklık yaşanmıyor. Bu açıdan baktığımızda Duo, rakipleri karşısında oldukça iddialı gözüküyor.

google duo nedir görüntülü konuşma yeni

Görüşmeler Uçtan Uca Şifreleme İle Korunuyor

Duo’yu diğer görüntülü konuşma uygulamalarından ayıran özelliklerinden biri ise son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz uçtan uca şifreleme özelliğinin kullanılması.

Uçtan uca şifreleme özelliğinde görüşmeler sadece iki kişi arasında ve güvenli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla üçüncü kişilerin görüşmelere ulaşması imkansız hale geliyor.

Aramayı Cevaplamasanızda Arayanı Görebilirsiniz

Uygulamanın ilginç yanlarından birisi Tık Tık (Knock Knock) özelliği. Bu özellik sayesinde gelen görüntülü aramayı cevaplamasanız dahi arayan kişiyi görebiliyorsunuz.

Apple Store ve Google Play’de Yayınlandı

Duo, bugün itibariyle Apple Store ve Google Play mağazalarında yayınlandı. Duo’ya şimdilik mobil platformlar üzerinden ulaşabiliyoruz. Ayrıca henüz Türkiye‘de yayınlamış değil. Önümüzdeki kısa zaman içerisinde Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

 

ÇETİN HABER

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN