Diriliş Ertuğrul Hakkındaki Sözleri Sonrası Okan Bayülgen Özür Diledi

Son Güncelleme 08:42
16 Kasım 2016
Diriliş Ertuğrul Hakkındaki Sözleri Sonrası Okan Bayülgen Özür Diledi

Altın Kelebek ödül töreninde Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında söylediği sözler üzerine eleştirilerin hedefi olan Okan Bayülgen özür diledi.

Altın kelebek ödül töreninde en çok beğenilen ve en çok izlenen dizi seçilen “Diriliş Ertuğrul” hakkında söylediği alaycı sözler üzerine eleştirilerin hedefi olan Okan Bayülgen, özür diledi.

BU BENİM KONUŞMA TARZIM

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, Altın Kelebek Ödül Töreni’nde yaptığı konuşma ile çok tartışılan sunucu Okan Bayülgen ile konuştu. Diriliş Ertuğrul dizisine yaptığı yorumlarla gündeme gelen Okan Bayülgen, “Bu benim esprili tutumum, konuşma tarzım. Bundan dolayı da kimse alınmaz. Ben dizinin adını ön plana çıkarmak için tekrar tekrar söyledim. Kimseyi kırmayı istemedim. Kırdıklarım varsa özür dilerim” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DA OKAN BAYÜLGEN’İ ELEŞTİRDİ

Okan Bayülgen, son olarak “Bu millet sizi bağrınıza basmış, onlar bassa ne yazar, basmasa ne yazar” sözleriyle diziye destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Beyefendi de izleyememiş, fırsat bulursa izleyecekmiş” ifadeleriyle eleştirilmişti.

NE OLMUŞTU?

Üç sezondur izlenme rekorları kıran ve tekrarları bile gecenin birincisi olan Diriliş Ertuğrul dizisine Doğan Grubu’nun organize ettiği ‘Altın Kelebek’ ödüllerinde büyük saygısızlık yapıldı. Binlerce kişinin oylarıyla ‘Yılın Dizisi’, seçilen Diriliş Ertuğrul’a ödülü verilirken, ekibinin sahneye çıkması ve teşekkür konuşması yapması da engellendi. Diğer kategorilerde ödül kazanan programları sahneye çıkartıp alkışlatan Altın Kelebek organizatörleri, TRT’nin yapımına sansür uyguladı.

ÖDÜL İADE EDİLDİ

Dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ ödülün iade edildiğini söylerken, şu açıklamayı yaptı:

“43. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde Diriliş Ertuğrul Dizisi, izleyici oylarıyla diğer bütün ödül törenlerinde olduğu gibi Yılın En İyi Dizisi Ödülü’nü haklı olarak almıştır.

Yayınlandığı 3 sezon ve 65 haftadır bütün reyting gruplarda birinci olan ve reyting rekorlarını kıran, Türkiye ile birlikte 30’dan fazla ülkede yayınlanan Diriliş Ertuğrul Dizisi bileğinin hakkıyla ve siz değerli izleyicilerimizin oylarıyla haklı bir ödül daha aldı.

Ödül töreni sırasında Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcısı ve Senaristi olarak bizlere ödül veren siz izleyicilerimizi selamlama ve teşekkür konuşması yapmam engellenmiştir. Her ödül alan kişiye konuşma hakkı verilirken, bizlerin bu hakkımızı kullanmamızın engellenmesini manidar buluyorum. Bu engellenmenin haklı başarımız ve siz izleyicilerimize yapılan bir nezaketsizlik olduğuna inanarak ödül törenini protesto ederek Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcı ve Senaristi olarak haklı olarak aldığımız ödülü kuliste geri iade ettim.

Ayrıca Programın sunucusu Okan Bayülgen’in özür yerine Türkiye ve dünyada bu kadar ilgi gören ve siz değerli izleyicilerimizin takdirini kazanan dizimizi hiç izlemediğini söyleyerek alaycı bir konuşma yapması ve bundan sonra izleyeceğini belirtmesini de nezaketten uzak bir davranış olarak değerlendiriyorum. Bütün dünyanın farkında olduğu ve konuştuğu bir dizinin yeni farkına varması Bayülgen’in kendi ayıbıdır. Mümkünse dizimizi izlemesin. Kendisinin dizimizden alacağı hiçbir kıymet değeri olamayacağını konuşması bizlere göstermiştir.”

Son Güncelleme 08:42 16/11/2016

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN