Küresel Savaş Düzleminde Türkiye

18 Eylül 2016
Küresel Savaş Düzleminde Türkiye

Küresel savaşın yaşandığı bu dönemde Türkiye, örtülü bir savaş altında yer alıyor ve terörün maşaları ve sahipleriyle mücadelesini sürdürmeye devam ediyor.

Tarihimize dönüp baktığımızda devletlerle sert mücadelelerin yaşandığını görüyoruz. Osmanlı devletine karşı birleşen Haçlı ordularını görüyoruz. Peki günümüzde neden fiili olarak yaşanan savaşlar göremiyoruz? Bu sorunun tek bir yanıtı var devletler artık direkt yollarla ülkelere saldırıp o ülkelerin zenginliklerini sömürmüyor. Farklı yollar farklı yöntemler deneniyor.

MADALYONUN BİR YÜZÜ ABD DİĞER YÜZÜ YAHUDİLER

Küreselleşme deyince madalyonun ilk yüzü ABD aklımıza geliyor. Ama madalyonun görünmeyen diğer yüzü ise dünyayı avuçlarının içine geçirmek isteyen yahudiler oluşturuyor.

VARLIĞI KANITLANAMAYAN KİMYASAL SİLAHLAR

ABD, Afganistan’a 11 Eylül saldırıları bahanesiyle girmiş ve ülkenin bütün zenginliklerini sömürmüştür.

Irak 20 Mart 2003 yılında kimyasal silahların bulunduğu bahanesiyle yine ABD tarafından işgal edilip ülkenin petrol kaynakları sömürülmüştür. Fakat 2003 den bu yana ABD Irak’da bulunduğunu iddaa ettiği kimyasal silahların varlığını kanıtlayamamıştır. Yani her defasında çeşitli terör unsurları yaratarak çeşitli bahaneler üreterek ülkelerin topraklarına girmiş sömürmüşlerdir.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN BÖL-PARÇALA-YÖNET POLİTİKASI

Peki Türkiye bu küresel savaşın neresinde yer alıyor? Arap baharı süreciyle başlayan Ortadoğu’daki bu kaos ortamı Türkiye’de de denenmeye çalışıldı. Türkiye şu an da çok büyük bir küresel savaşın içinde yer alıyor. Bu küresel savaş da haritalar yeniden çizilmeye çalışılıyor ve en önemlisi Türkiye üzerinden böl parçala yönet politikaları izlenmeye çalışılıyor.

Dünya tarihinin en büyük ihanet şebekesi olarak görülen FETÖ terör örgütü, kürt halkının en büyük sorunu olan PKK terör örgütü ve islamın en büyük düşmanı olan DAEŞ terör örgütü ile birlikte Türkiye’ye dört bir yandan saldırıyorlar. Asıl sahipleri tarafından Türkiye üzerine saldırtıyorlar.

TÜRKİYE KÜRESEL SAVAŞIN MERKEZİNDE YER ALIYOR

Türkiye bu küresel savaş da varlık yokluk savaşını vermektedir. Varlık yokluk mücadelesinde en güzel cevap, 15 Temmuz hain kalkışma da dünyaya bu ülkenin evlatlarının hala bir ve beraber olduğunu, ülkenin birliği ve dirliği için seve seve canını vereceğini gösterdi. Batı da çok iyi biliyor ki Ortadoğu da planladıkları oyunu bozacak tek ülke Türkiye bu yüzden ülke olarak küresel savaşı merkezindeyiz. Dört bir yanımızdan saldırı altındayız.

Bu küresel savaş da bu ülkenin evlatları gayet iyi biliyor ki, Libya, Afganistan, Irak, Mısır, Filistin, Suriye, Lübnan buralarda akan kanın sorumlularının dünyayı yöneten kapitalistlerin elinde bulunduğunu iyi biliyorlar.

ORTADOĞU’YU YENİ KRİZLERE GEBE

Ortadoğu’da yaşanan bu küresel savaş daha çok kızışacak gibi duruyor. ABD hükümetinin İsrail’e 10 yılın rekor yardımını yapacak. Toplamda 38 milyar dolarlık bir askeri yardım yapılacak bu da Ortadoğu’nun yeni bir savaşa yeni krizlere gebe olduğunun işaretini veriyor.

Peki Türkiye ne yapmalı? Türkiye terörle olan mücadelesinden asla vazgeçmemeli artık teröre tanınacak en ufak prim ülkede ciddi krizlere yol açacağa benziyor. Bu varlık yokluk mücadelesinde içerisindeki terör unsurlarını temizleyip Ortadoğu’da ki varlığını stratejik adımlarla güçlendirme yoluna gitmelidir.

BATAKLIK DENEN ORTADOĞU’DA KAZANAN TÜRKİYE

Türkiye’nin Cerablus’a yönelik yapmış olduğu harekat sonrası çok sayıda Suriyeli ülkesine dönmeye başladı. Terör unsurlarından temizlenen Cerablus’da Türkiye Cerablus halkına her türlü desteği veriyor. Büyüyünce ne olacaksın sorusuna Türk olacağım yanıtı veriyorsa Suriyeli bir çocuk, Türkiye Ortadoğu bataklıği denilen o yerde çok şey kazanmış demektir.

Tarihte de bu böyleydi şimdi de böyle batı geçtiği yerlerde kan harabe enkaz bırakırken Osmanlı gittiği yerler de ilim, bilim bırakmıştır. Türkiye de şimdi geçtiği yerlerde saygınlığını bırakıyor. Batı ise Ortadoğu da büyük bir nefretin esiri olmaya devam edecek gibi görünüyor.

ESRA AK

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN