Beyoğlu’nda Silahlı Saldırı!

12 Temmuz 2016
Beyoğlu’nda Silahlı Saldırı!

İstanbul Beyoğlu’nda Güpegündüz Silahlı Saldırı Yaşandı! 2 Yaralı Var. 

İstanbul Beyoğlu Hasköy’de lastik değiştirmek amaçlı bekleyen iki kişiye kimliği belirsiz araçtan silah açıldı. Olayda iki kişi yaralandı.

İstanbul Beyoğlu’nda güpegündüz yaşanan olay herkesi hayretler içinde bıraktı. Yaşanan olayda iki kişi otomobilin lastiğini değiştirmek amaçlı bir lastikçide beklerken plakasız bir araçtan üzerlerine ateş açıldı. Olayda lastikçi ve araba sahibi yaralanırken kimliği belirsiz kişiler kaçtı.

Beyoğlu Hasköy’de saat 18.00 civarlarında bir kişi lastiğini değiştirmek amacıyla lastikçiye geldi. 2 kişi tekerleğin değiştirilmesi işlemine başladıktan kısa bir süre sonra mekana beyaz ve plakasız bir araç yaklaştı. Yaklaşık 10 el ateş sesi duyulan bölgeden suçlular hemen uzaklaştı. Açılan ateş sonucu bir kişi bacağından bir kişi ise sırtından vurularak yaralandı.

Olay sonrası bölgeye hemen birçok resmi ve sivil polis ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri saldırı yaşanan bölgeyi ve çevresini güvenlik şeridine alırken bölgede geniş çaplı delil arama ve taraması yapıldı. Polisler bir yandan civardaki mobese ve diğer kameralardan kaçan şahısları belirlemek için arayışlarını sürdürüyor.

Öte yandan silahlı saldırının hemen ardından yaralanan şahıslar civarda bulunan kişiler tarafından Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne taşındı. Saldırganlar olay yerinden hızla kayıplara karışırken yaralanan kişilerden birinin sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Görgü tanığı bir kadın olayı anlattı

Yaşanan saldırıya tanık olan bir kadın ise; “Parka oturduktan sonra 5 el ateş edildi. Yerde vurulan sırtından vurulmuştu. Diğer tarafta bir kişi de bacağından vurulmuştu. Hemen polise bilgi verdik. Yaralılar ambulansı beklemeden hastaneye götürüldü. Biri bacağından 4 kurşunla vurulmuştu. Biri ise sırtından 2 kurşunla vurulmuştu. Vuranlar beyaz plakasız bir araçla kaçtılar. Başka bir şey bilmiyorum ve üstüne üstülük çocuklar vardı burada. Çocuklar ölebilirdi” ifadelerini kullandı.

Yaralılar hastanede tedavi altında bulunurken kaçan kimliği belirsiz saldırganların yakalanması için polis geniş çaplı bir arama başlattı.

 

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN