Yapay Depremler H.A.A.R.P. Teknolojisi İle Oluşturulabilir Mi?

14 Ağustos 2016
Yapay Depremler H.A.A.R.P. Teknolojisi İle Oluşturulabilir Mi?

İnsanoğlu yapay deprem oluşturabilir mi? H.A.A.R.P. teknolojisi nedir? 17 Ağustos ve Van depremleri ile lişkisi var mı? İşte dünyada kullanılan, sizin belkide ilk defa duyacağınız bilgiler…

İddialara göre H.A.A.R.P. projesi iklim kontrol ve yapay deprem üretmek için kullanılıyor. Aslında projenin amacı ihtiyaç durumunda havadan gelen füzeleri imha etmek ve derinlere dalmış denizaltılar ile iletişim kurmak ve tam tersi büyük alanlarda iletişimi kesmek olarak açıklanabilir.

Bazı Amerikalı jeofizikçilere göre H.A.A.R.P.’ın amacı iklimlerle ya da onlarla oynamak, ozon tabakasının yapısını değiştirmek, yapay depremler üretmek veya radyasyon yaymayan termonükleer patlamalar üretmek olarak açıklanıyor.

haarp teknolojisi nedir 17 ağustos depremi ile ilgisi var mı yapay deprem 1

17 Ağustos Depremi ile H.A.A.R.P. İlişkisi

Biz H.A.A.R.P. ismini ilk olarak 17 Ağustos 1999 depreminden sonra yoğun olarak duyduk. Ülkemizde bazı kesimler gerçekleşen bu depremin faturasını ABD‘ye kestiler. Çünkü aynı dönemde Gölcük’te normal sivil vatandaşların ve askerlerin girmesine izin verilmeyen bir ABD üssü vardı ve bu üsse o gün ne olduğu belli olmayan bir denizaltı gelmişti.

haarp teknolojisi nedir 17 ağustos depremi ile ilgisi var mı yapay deprem 3

Yine iddialar şu şekilde desteklenemeye devam ediyor. ABD H.A.A.R.P. sayesinde öğrendiği yöntemlerle Türkiye’deki fay hattı üzerinde 4 şiddetinde bir deprem denemesi yapacaktı. Fakat herşey istenildiği gibi olmadı. Ortaya çıkan büyük enerji 8 şiddetine yaklaşan bir deprem ortaya çıkardı. Böylece bu proje tam olarak bir faciaya dönüştü. ABD’nin amacı ise Türkiye‘de gerçek bir fay hattı üzerinde bir deney gerçekleştirip burada edindiği deneyim ve bilgileri San andreas’daki fay hattında uygulamaktı.

17 Ağustos depremi sırasında havada yükselen bir enerji:

haarp teknolojisi nedir 17 ağustos depremi ile ilgisi var mı yapay deprem 2

Van Depreminde H.A.A.R.P. Şüphesi

Başka bir iddia 2011’deki Van depremi ile ilgili. Bu depremde kırılan fayların oluşturduğu hatların nizami ve paralel şekiller oluşturması yine insanların akıllarına H.A.A.R.P. projesini getirmişti. Çünkü muhtemelen buna yakın bir dönemlerde Arizona’da bir çölde küçük bir bölgeye H.A.A.R.P. sinyalleri sayesinde kar yağdırılması başarılı olmuştu.

Rusya’da 1976 yılında benzer deneyleri gerçekleştirmek üzere bir alan tesis etmişti. Fakat bu alan Çernobil faciasına çok yakın olduğu için patlama ile imha olmuştu.

Yine 2010 yılında dünyada paylaşılan bir habere göre ABD, Rusya‘daki yoğun sıcakların sorumlusuydu ve 40 dereceyi aşan sıcaklıklar ABD’nin bu santralden yaptığı oynamalar yüzünden gerçekleşiyor denildi.

Peki H.A.A.R.P. Tam Olarak Nedir?

Birincisi iklimleri değiştirebilir, ikincisi depremler oluşturabilir, üçüncüsü bu frekanslar insan beynini, psikolojisini etkileyebilir. Dördüncüsü ise dünyanın diğer ucundaki cihazları pasif hale getirebilir, çok geniş alanlarda iletişimi kesebilir.

haarp teknolojisi nedir 17 ağustos depremi ile ilgisi var mı yapay deprem 8

H.A.A.R.P. projesinin mimarı, fikir babası Tesla’dır. Tesla günün birinde bir deprem makinesi icat ediyor. Bu makine atmosfere gönderilen dalgalar geri döndüklerinde daha şiddetli hale geliyor ve bu frekanslar fay hatlarındaki rezonans frekanslarını tutarsa orda bir titreşim oluşturuyor. Doğal olarak bir kırılma ve sonucunda deprem oluşturuyor.

haarp teknolojisi nedir 17 ağustos depremi ile ilgisi var mı yapay deprem 4

H.A.A.R.P.’ın açılımı ‘High Frequency Active Auroral Research Program’ dır. Yani Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı’dır.

Proje ABD Hava Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri tarafından finanse ediliyor ve iyonosferdeki değişik hareketlerin ve olağandışı hareketlerin takibi ve kaydı için kullanılıyor.

H.A.A.R.P.’ın Alaska’da yer alan merkezi 1993 yılında tam 183 anten ile birlikte kuruluyor. Bu antenlerinde işlevleri, elektromanyetik dalgalar ile birlikte iyonosferi ısıtıyor ve oradan geri dönüşte oldukça düşük güçte frekanslar elde ediyorlar.

Bu antenlerin bulunduğu bölgeden bir uçak geçerse anında yere düşüyor. Bu yüzden bu tesisin etrafına uçak sensör sistemi kurulmuştur. Eğer tesis bir uçağın yaklaştığını hissederse kendini otomatik olarak kapatıyor. Çünkü bir seferde 3.6 megawattlık bir enerjiyi iyonosfere gönderen bu antenler geri döndüklerinde 5.1 gigawattlık bir enerji elde ediyorlar.

ABD’deki Doğal Afet İçin Şok Açıklama

ABD’de Başkanlık seçimlerinden bir hafta önce sandy adı verilen bir kasırgası çıkmıştı. Bu kasırga sonucunda ABD’de yaşayan bazı meteoroloji uzmanları kasırgayı haber vermedikleri için ulusal hava merkezini suçlamıştı. Ardından Enerji Bakanlığı ise şu şok açıklamayı yapmıştı: “Bu kasırga bir insan icadıydı.

haarp teknolojisi nedir 17 ağustos depremi ile ilgisi var mı yapay deprem 5

H.A.A.R.P. ‘ın Bulunduğu Yerdeki Ozon Tabakası Neden Delik?

H.A.A.R.P. sadece 1 saat çalışarak Hiroşima’ya atılan Atom bombasının 10 kat büyüklüğünde bir enerjiyi kendisine depolayabiliyor. Bu enerji kutuplardaki buzulları eritebilir, çok büyük dalgalar yaratabilir veya ozon tabakasını delebilir. Zira projenin kurulduğu yani antenlerin bulunduğu yerin üstünde ozon tabakasında bir delik olduğu biliniyor. Acaba bölge bilinçli mi tercih edildi ya da ozon tabakası sonradan mı delindi bu kısmında bazı şüpheler var?

haarp teknolojisi nedir 17 ağustos depremi ile ilgisi var mı yapay deprem 7

İlluminatı ile H.A.A.R.P. İlişkisi

Bu projenin komplo teorisyenleri tarafından illuminati ile bağlantı kurulmuş durumda. İlluminatide yer alan bir kaç tane kartın üzerinde yer alan hava projeleri ve deprem makineleri bu projenin illuminatideki anlamı olarak anlatılıyor.

haarp teknolojisi nedir 17 ağustos depremi ile ilgisi var mı yapay deprem 6

Sonuç olarak bu proje ABD tarafından bir magna metir olarak üretilmiştir. Amacı ise iyonosferdeki hareketliliğin takip etmek ve bunları kaydetmektir.

Daha önce bu projenin web sitesi açıktı. Oradaki grafiklere ulaşabiliyordunuz. O grafiklerde 17 Ağustos depreminde ve Van depremi sırasındaki oynamalar insanları biraz şüphelendirdi. Yani o depremlerin olduğu dönemlerde tesislerde bir hareketlilik mi yaşandı?

Peki insanoğlu bilimi kullanarak yapay bir şekilde deprem kadar büyük bir kuvvetli bir enerjiyi ortaya çıkarabilir mi?

ÇETİN HABER

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN