Video Yayınlamak İçin Üniversiteyi Bırakan Youtuber

24 Ekim 2016
Video Yayınlamak İçin Üniversiteyi Bırakan Youtuber

Youtube’un en çok takip edilen ve video çekebilmek için üniversiteyi bırakan PewDiePie hakkındaki ilginç gerçekler…

İlk videosunu 29 Nisan 2010 tarihinde paylaşan, yaklaşık 49 milyondan fazla abonesi ve 14 milyon izlenme sayısına ulaşan PewDiePie, tartışmasız Youtube’un en büyük ismi.

İşte “Minecraft Multiplayer Fun” adıyla 6 yıl önce paylaştığı videosu bile 75 milyon izlenme sayısına ulaşan PewDiePie’nin hakkındaki 10 ilginç detay…

1- PewDiePie’nin Gerçekteki Adı Felix Arvid Ulf Kjellberg’dir

pewdiepie-1

Youtube’daki ismi PewDiePie olan bu kişinin asıl ismi Felix Arvid Ulf Kjellberg’dir.  24 Ekim 1989 doğumlu olan youtube kralı, İsveç‘in Gothenburg şehrinde dünyaya gelmiştir.

2- Felix, Sırf Video Çekebilmek İçin Üniversiteyi Bırakmıştır

pewdiepie-university

Gothenburg’daki Chalmers Teknoloji Üniversitesi’nde Endüstriyel Ekonomi ve Teknoloji Yönetimi bölümü okuyan Felix, youtube kanalını açtıktan bir süre sonra video çekebilmek için üniversiteyi bırakıp, Youtube’a yönelmiştir.

3- PewDiePie, Dünya Yıldızı Rihanna’dan 3 Kat Daha Fazla İzleniyor

pewdiepie-2

Tam 48 milyon 807 bin 759 abone ve 13 milyar 622 milyon 402 bin 48 izlenme sayısına ulaşan Felix, dünya yıldızı Rihanna başta olmak üzere birçok ünlüden daha fazla izleniyor.

4- Peki PewDiePie İsmi Nerden Geliyor?

pewdiepie-3

Youtuber Felix’in anlattığına göre lazer tabancası sesi olan “piyuv”un ingilizce söyleniş biçimi Pew, ölüm anlamına gelen Die ve sonrasında tamamen anlamsız olarak uyumlu ve komik olması sebebiyle seçtiği “Pie” yani “turta” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

5- Felix, Oldukça Yardımsever Birisidir

pewdiepie-4

Youtube’dan kazandığı büyük miktarların yanında sponsor gelirleri de elde eden Felix, tüm gelirini kendisine ayırmak yerine bir kısmını hayır kurumlarına bağışlıyor. 630 bin dolar çocuk vakfına ve 450 bin dolar Water adındaki bir yardım kuruluşana yaptığı bu bağışlar ise en bilineni.

6- Kendisininde Belirtmesi Üzerine Dini İnanç olarak Agnostik Ateistliği Seçtiği Biliniyor

pewdiepie-5

Felix, dini inanç olarak herhangi bir tanrı inancına sahip olan bir dini kabul etmemiş ve kendisini Agnostik Ateist olarak tanıtıyor.

Agnostik Ateist’in bildiğimiz ateistlikten farkı ise, tıpkı ateistler gibi tanrının varolduğuna inanmayan ancak bunun sebebi olarak olup olmadığının bilinmediğini gösteren bir inanç diyebiliriz.

7- “This Book Loves You” Yani “Bu Kitap Seni Seviyor” Adında Bir Kitabı Vardır

pewdiepie-felix-book

Kişisel gelişim türünde Youtube dünyası dışında parodi olarak yazdığı bir kitabı da vardır. “This Book Loves You” adındaki kitapta bulunan önerileri eğlence amaçlı ve tamamen parodi olarak veriyor.

8- Felix’in Kendisine Ait 2 Oyunu Bulunuyor

pewdiepie-game

Felix’in sahip olduğu ve kendisinin adını taşıyan iki mobil platform için oyunu bulunuyor. Bu oyunların isimleri ise PewDiePie: Legend of the Brofist ve PewDiePie’s Simulator.

9- Kız Arkadaşı da Kendisi Gibi Youtuber

pewdiepie-and-grifriend

2011 yılında tanıştığı ve sonra sırf Marzia adlı bu kızı görmek için defalarca İsveç’ten İtalya’ya giden Felix, iyi bir internet bağlantısı olduğu için Merzia’yı da yanına alarak İngiltere’deki Brighton, Sussex’e taşınan ikili, artık beraber yaşıyor.

İtalyan vatandaşı olan Marzia Bisognin adındaki bu kız, Yotube’da yaklaşık 7 milyon abonesi olan ve 519 milyon izlenmesi bulunan CutiePieMarzia adlı kanalında sahibi.

10- Dünyadaki Bir Çok Ülkenin Nüfusundan Daha Fazla Abonesi Bulunuyor

pewdiepie-6

Şu anda yaklaşık 49 milyon abonesi bulunan Felix, hızla 50 milyon takipçiye doğru ilerliyor. Bu oran ise dünyadaki 28 ülkenin nüfusundan bile daha fazla.

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN