Uçak Kazası Mucizesinden Piyangoya!

10 Ağustos 2016
Uçak Kazası Mucizesinden Piyangoya!

Hindistanlı Bir Adam Tatil Dönüşü Uçak Kazası Geçirip Mucizevi Kurtuluşunun Ardından 1 hafta Geçmeden Uçak Seyahatinden Önce Aldığı Piyango Biletinden 1 milyon Dolar Kazandı.

Hindistanlı bir adam tatil dönüşü uçak kazası geçirip mucizevi kurtuluşunun ardından 1 hafta geçmeden uçak seyahatinden önce aldığı piyango biletinden 1 milyon dolar kazandı.

Bir Haftada İki Mucize

Hindistanlı Mohammad Basheer Abdul Khadar geçen hafta Dubai’ye iniş yapmak zorunda kalan ancak iniş sırasında iniş takımlarının açılmaması üzerine gövde kısmına doğru piste çakılan uçakta yer alıyordu. Bu kazadan şans eseri yara almadan kurtulan Mohammad Basheer Abdul Khadar’ın kazadan 6 gün sonra bir kez daha yüzü güldü.

Thiruvanathapuram’a tatile çıkarken bileti aldığını belirten Mohammad Basheer Abdul Khadar uçak kazası ve üstüne gelen piyango ikramiyesiyle bir haftada iki mutluluğu birden yaşadı.

Her Tatil Uçuşunda Bir Bilet

62 yaşındaki Mohammad Basheer Abdul Khadar her tatil zamanının dönüşünde uğradıkları her havaalanı lokasyonundan bilet aldığını belirtti. Şimdiye kadar ise aldığı biletlerin sayısının 17 olduğunu da söyledi.

Şanlı Hindistanlı öte yandan uçak kazası ve piyangonun Allah’ın bir lütfu olduğunu ve belki de böyle bir ikramiye kazanacağından ötürü Allah’ın onu uçakta korumuş olduğunu düşündüğünü belirtti.

Emekli Olmaya Niyetim Yok

Hintli Mohammad Basheer Abdul Khadar emekliliğine 4 ay kala böyle bir ikramiye çıksa da emekli olmayacağını, zorlukla kazanılan paranın en güzel para olduğunu ve çalışabildiği kadar çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Bir araba galerisinde sadece 1700 Euro maaşla çalışan Mohammad Basheer Abdul Khadar Gulf News’e konuşmasında; “Eğer planlarımı sorarsanız, Hindista’nın en yoksul bölgesi Kerela şehrinde yaşayan insanlara yardım etmek ve kendileri için sağlık tesisleri yapmak istiyorum. Kazandığım parayı her hangi bir hayır kurumuna vermek veya iş kurmak istemiyorum. İhtiyacı olan insanlara ulaşıp onlara yardım etmek istiyorum. Çünkü bende çok yoksuldum ve yoksul insanların neler yaşadıklarını çok iyi biliyorum.” şeklinde ifadeler kullandı.

ÇETİNHABER

Anahtar Kelime: , , ,

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN