Apple Store’a Giren Bir Kişi Tüm iPhone’ları Parçaladı

30 Eylül 2016
Apple Store’a Giren Bir Kişi Tüm iPhone’ları Parçaladı

Apple’ın Fransa’daki bir şubesinde ilginç bir olay yaşandı. Mağazaya giren bir kişi eline geçirdiği tüm iPhone’ları parçaladı!

Fransa’daki Apple Store mağazasında ilginç bir olay yaşandı. Bir kişi sinirlerine hakim olamayıp eline geçirdiği tüm iPhone ve diğer cihazları kırmaya başladı.

Amatör kamera kayıtlarındaki görüntülerde bir kişi sinirlerine hakim olamayıp adeta çıldırarak onlarca iPhone‘u paramparça etti. Saldırgan elindeki demir bilye ile stantlarda duran iPhone cihazları standın üzerine yatırarak vurmaya başladı. Demir bilye ile vurduğu iPhone’lar kullanılamaz hale geldi. Saldırganın elindeki bilye nedeniyle Apple Store mağazasındaki çalışanlarda duruma müdehale edemedi.

Fransız saldırgan girişteki iPhone’lardan başlayarak arka stantlarda bulunan cihazlara doğru yöneldi. Oradaki iPhone ve iPod’ları da kırdıktan sonra Macbook Air’i de parçaladı.

SİNİRLİ MÜŞTERİ KAÇMAYA ÇALIŞTI

Bir süre sonra Apple’ın mağazasına Alışveriş merkezinin güvenliği olay yerine geldi. Güvenlik görevlisi sinirli saldırganı engellemeye çalıştı ve saldırgana fiziksel müdahalede bulunmadan gözaltına alınmak için polisin gelmesini bekledi. Görüntülerde ise sinirli müşteri güvenlik görevlisini zor durumda bırakıyor, oradan kaçmak için elinden geleni yapıyor.

Bir süre sonra saldırgana müdahale etmek için 2 güvenlik görevlisi daha geliyor ve saldırganın kaçmaması için etrafını çevreliyorlar. Kaçmak için fırsat kollayan saldırgan 50 metre kadar uzaklaşabiliyor ve saldırgan tekrar güvenlik görevlilileri tarafından yakalanıyor.

Saldırganın tam olarak neden böyle bir şey yaptığı ya da gerilimin ne kadar devam ettiği henüz bilinmiyor.

Fransa‘daki Apple Store mağazasına saldırıp iPhone’ları parçalayan sinirli müşterinin görüntüleri:

Bu Haber Hakkında Yorumda Bulun... (üye olmadan yorum yapabilirsiniz)

Bu Habere İlk Yorumu Sen Yap...

avatar
wpDiscuz

Reklam
SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN